Skandaliczne sceny. Bramkarz został obrzucony petardami. Mecz przerwany [WIDEO]

Skandalem zakończył się mecz Pucharu Chile pomiędzy zespołami Universidad Catolica i Universidad de Chile. Kibice gospodarzy rzucali petardy w kierunku bramkarza rywali, Martina Parry. Piłkarz doznał urazu ucha i musiał zostać przewieziony do szpitala. Sędzia natychmiast przerwał spotkanie.

Na 28 września zaplanowano rewanżowy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Chile pomiędzy drużynami Universidad Catolica i Universidad de Chile. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem, jednak już po kilku minutach sędzia musiał je przerwać. Wszystko za sprawą skandalicznego zachowania kibiców gospodarzy.

Skandal podczas meczu w Chile. Bramkarz został obrzucony petardami

Zespół Universidad de Chile kilka dni wcześniej wygrał pierwszy mecz 1:0. Piłkarze Universidad Catolica już w 5. minucie rewanżu zdobyli jednak bramkę, która dała im wyrównanie w dwumeczu. Fani gospodarzy tak się z tego cieszyli, że zdecydowanie zapomnieli o zdrowym rozsądku. Postanowili obrzucić bramkarza rywali, Martina Parrę petardami.

Soccer Barcelona FinancesBarcelona zbliżyła się do rekordu, ale to nie jest dobra wiadomość dla klubu

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kamery telewizyjne zarejestrowały moment, w którym niebezpieczne materiały pirotechniczne wylądowały i wybuchły tuż obok piłkarza. Parra natychmiast złapał się za uszy i padł na murawę. Musiał zostać przetransportowany do szpitala w Santiago. Sędzia natomiast natychmiast przerwał mecz. O dalszych losach rywalizacji zdecyduje chilijska federacja.

Martin Parra przeszedł niezbędne badania, a pierwsze informacje na temat stanu jego zdrowia przekazał trener Universidad de Chile, Sebastian Miranda. - Jego stan jest stabilny, ale przebywa pod obserwacją. Jest bardzo zszokowany zaistniałą sytuacją. Ważne jest to, że wraca do zdrowia - powiedział lokalnym reporterom.

Z komunikatu, który pojawił się później na oficjalnej stronie klubu wynika, że bramkarz doznał "Ostrego urazu akustycznego" i nie będzie w stanie trenować przez kilka najbliższych dni. 6 października ma przejść kolejne badania, które wykażą, jak szybko będzie mógł wrócić do uprawiania sportu. Universidad de Chile wystosował natomiast oświadczenie, w którym domaga się surowego ukarania Universidad Catolica i sprawców zdarzenia. Wskazano, że to już nie pierwszy tego typu incydent z udziałem kibiców rywali, a mecz pierwotnie miał odbywać się bez ich udziału.

Unikaj wiedzy - słowa piłkarza Zenitu obnażają rosyjską mentalność w podejściu do wojnyUnikaj wiedzy - słowa piłkarza Zenitu obnażają rosyjską mentalność w podejściu do wojny