Ważne informacje dla kibiców przed MŚ w Katarze. Specjalne zasady

Kibice, którzy wybierają się na mistrzostwa świata do Kataru, będą musieli pokazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformowali organizatorzy. Fanów z całego świata zastanie także konieczność trzymania się ściśle określonych zasad. Wszystko, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Fani z całego świata przylatujący do Doha będą musieli okazać negatywny wynik testu na COVID-19 nawet jeśli są już w pełni zaszczepieni - podało Euronews.com. Władze Kataru chcą uniknąć nadmiernego rozprzestrzeniania się koronawirusa w trakcie mistrzostw. Nakaz będzie obowiązywał kibiców od szóstego roku życia. Kibicom potrzebny będzie negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 48 godzin przed przybyciem do Kataru lub oficjalnego szybkiego testu antygenowego wykonanego w ciągu 24 godzin.

Zobacz wideo Mundial. 18-karatowy skarb już w Polsce. Mogą go dotknąć dwie osoby

Mundial w Katarze. Kibice będą musieli pobrać rządową aplikację

Ponadto od wszystkich odwiedzających w wieku od 18 lat w górę wymagane będzie zainstalowanie kontrolowanej przez rząd aplikacji na telefon o nazwie Ehteraz. Będzie ona monitorować przemieszczanie się ludzi i ich stan zdrowia. - "Zielony Ehteraz" (pokazujący, że użytkownik nie ma potwierdzonego przypadku COVID-19) jest wymagany, aby wejść do wszelkich publicznych zamkniętych przestrzeni wewnętrznych - ogłosili organizatorzy w czwartkowym oświadczeniu.

Ci, którzy otrzymają pozytywny wynik testu na obecność wirusa w trakcie pobytu w Katarze, będą musieli poddać się izolacji. Z kolei maseczki będą konieczne podczas przejazdów środkami komunikacji publicznej. Szczepienia nie będą wymagane. Według danych zebranych przez Johns Hopkins University w USA, w Katarze potwierdzono prawie 450 tysięcy przypadków chorych na COVID-19. Dotychczas  odnotowano tam 682 zgony.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Katarczycy szacują, że już niedługo ich kraj odwiedzi około 1,2 miliona kibiców. Mistrzostwa świata potrwają od 20 listopada do 18 grudnia. Pierwszego dnia imprezy o godzinie 17.00 odbędzie się mecz otwarcia z udziałem reprezentacji Ekwadoru i gospodarzy - Kataru.

Więcej o:
Copyright © Agora SA