Gigantyczne problemy Wisły Kraków. Właściciele klubu muszą natychmiast reagować

Wisła Kraków ma poważne problemy finansowe. Sytuacja jest na tyle poważna, że w środę wieczorem doszło do spotkania współwłaścicieli klubu. Podjęli oni decyzję o dokapitalizowaniu spółki, informuje TVP Sport.

Wisła Kraków świetnie rozpoczęła sezon na zapleczu Ekstraklasy i wydawało się, że zdominuje rozgrywki, szybko zapewniając sobie powrót do elity. W ostatnich tygodniach drużyna prowadzona przez Jerzego Brzęczka przeżywa jednak wyraźny kryzys. Wiślacy nie wygrali żadnego z ostatnich czterech meczów i zanotowali aż trzy porażki. Kosztowało ich to znaczny spadek w tabeli, na 7. miejsce, które nie daje bezpośredniego awansu, ani nawet gry w barażach. 

Zobacz wideo Marcel Desailly wspomina mistrzostwa, w których brał udział. "Pamiętam, że pocałowałem trofeum"

Dziura w budżecie Wisły Kraków. Właściciele klubu wyłożą kilkanaście milionów złotych

Atmosfera w klubie nie jest najlepsza, a jak informuje TVP Sport, za kulisami pojawił się kolejny problem. Sytuacja finansowa Wisły Kraków jest podobno bardzo zła. Sytuacja jest na tyle poważna, że w środę wieczorem doszło do specjalnego spotkania współwłaścicieli klubu, a więc Jakuba Błaszczykowskiego, Jarosława Królewskiego i Tomasza Jażdżyńskiego. Do rozmów zasiedli także mniejszościowi udziałowcy, prezes Władysław Nowak, oraz biznesmeni Adam Adamczyk i Adam Łanoszka. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Cała szóstka debatowała nad tym, jak zasypać dziurę budżetową. Nie wiadomo, o jaką kwotę dokładnie chodzi. Portal TVP Sport pisze o kilkunastu milionach złotych. Nie pojawił się żaden oficjalny komunikat klubu, jednak za zamkniętymi drzwiami ustalono, że właściciele w trudnej chwili pomogą i dokapitalizują klub z własnej kieszeni. Głos zabrał prezes Władysław Nowak, który zapowiedział istotne zmiany. 

- Właściciele podczas środowego spotkania zobligowali się do dokapitalizowania klubu w celu pokrycia luki finansowej w trwającym sezonie. Przyszły kształt akcjonariatu Spółki - zakładający także zmiany w strukturze współwłaścicielskiej - uzależniony zostanie od kwoty dofinansowania zgodnie z zaproponowanym algorytmem - powiedział, cytowany przez TVP Sport. 

- Priorytetem dla klubu pozostają: zapewnienie stabilnego, ale i rozwojowego funkcjonowania w perspektywie trzech lat, walka o awans do Ekstraklasy w obecnym sezonie, jak i również wykupienie bazy treningowej w Myślenicach w najbliższym możliwym czasie. Więcej będziemy mogli powiedzieć po następnym z planowanych spotkań - dodał. 

Wisła Kraków już w piątek 30 września wróci do rywalizacji w I lidze po przerwie na mecze reprezentacji. Krakowianie na wyjeździe zmierzą się z Chojniczanką Chojnice, która obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli rozgrywek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA