Niemcy zrezygnowali z gry w eliminacjach Euro 2024

Piłkarska reprezentacja Niemiec nie będzie brała udziału w eliminacjach do Euro 2024. Drużyna miała zapewniony udział w turnieju już wcześniej, bo wystąpi na nim w roli gospodarza. Gdyby jednak chciała, wciąż mogła walczyć o punkty jak pozostałe drużyny.

Losowanie grup eliminacyjnych do mistrzostw Europy w 2024 roku odbędzie się 9 października we Frankfurcie nad Menem. W losowaniu udział wezmą 53 państwa członkowskie UEFA. O awans do imprezy głównej nie powalczą Rosjanie, którzy zostali wykluczeni z powodu agresji na Ukrainę, o czym więcej pisaliśmy, TUTAJ >>>>. 

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Niemcy zadecydowali. Gospodarze Euro 2024 nie wezmą udziału w eliminacjach

Teraz wiadomo, że w losowaniu nie weźmie udziału także reprezentacja Niemiec. - Jako gospodarze mistrzostw Europy 2024 jesteśmy już zakwalifikowani do finałów imprezy. Daje nam to największą możliwą elastyczność w układaniu meczów międzynarodowych w przyszłym roku i pozwala optymalnie przygotować się do Euro 2024 przeciwko kilku silnym przeciwnikom podczas sparingów - powiedział "RedaktionsNetzwerk Deutschland" dyrektor techniczny zespołu, Oliver Bierhoff.

Zawodnicy Hansiego Flicka mogliby wziąć udział w eliminacjach do mistrzostw Europy, jednak bez względu na wynik nie byliby brani pod uwagę w końcowym zestawieniu. 

W losowaniu udział weźmie oczywiście reprezentacja Polski. Zawodnicy Czesława Michniewicza trafili do pierwszego koszyka, w którym znalazły się również Belgia, Chorwacja, Dania, Węgry, Włochy, Holandia, Portugalia, Hiszpania i Szwajcaria. To powoduje, że biało-czerwoni w eliminacjach trafią na potencjalnie słabsze drużyny. Wylosowane zostanie 10 grup - trzy będą miały po 6 zespołów, a reszta po 5.

Łącznie w walce o mistrzostwo Europy udział wezmą 24 reprezentacje. Zostaną one podzielone na sześć grup po 4 drużyny. Do 1/8 finału awansują po dwie ekipy z każdej z grup i cztery najlepsze drużyny z klasyfikacji zespołów z trzecich miejsc. Wywalczonego w 2020 roku tytułu będą bronić Włosi. Euro 2024 odbędzie się w dniach 14 czerwca - 14 lipca. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA