Obrazili UEFA. UEFA wymierza im karę. Nie pierwszy raz

UEFA ukarała HJK Helsinki za wybryki kibiców podczas pierwszego meczu grupowego Ligi Europy. Fani drużyny po zakończeniu spotkania wbiegli na boisko, a dodatkowo nazywali federację "mafią". Teraz klub musi zapłacić 18 tys. euro kary.

W czwartek, 8 września HJK Helsinki podejmowało u siebie Real Betis w pierwszym spotkaniu grupowym rozgrywek Ligi Europy. Lepsi w tym starciu okazali się przyjezdni, którzy wygrali 2:0. Willian Jose otworzył wynik przed końcem pierwszej połowy i potem w 64. minucie podwyższył prowadzenie.

Zobacz wideo Robert Lewandowski ocenia reprezentację Polski: Powinniśmy się zastanowić

Kibice HJK Helsinki nazwali UEFA "mafią". Efekt? 18 tysięcy euro grzywny

Temat tego spotkania powrócił po decyzji UEFA, która nałożyła na klub łącznie 18 tysięcy euro kary. Jest to efekt zachowania kibiców gospodarzy na Bolt Arenie. W trakcie meczu fani HJK kilkukrotnie wykrzykiwali obraźliwe komentarze kierowane w stronę federacji. Nazywali ją "mafią". Zgodnie z przepisami UEFA okrzyk ten był "prowokacyjnym przesłaniem o charakterze ofensywnym", za co klub został ukarany karą grzywny w wysokości 10 tys. euro.

Pozostałe 8 tys. to kara za wbiegnięcie sześciu kibiców na boisko po końcowym gwizdku sędziego, co jest surowo zabronione. Policja ustaliła tożsamość tych osób, a klub będzie dochodzić od nich odszkodowania.

Nie jest to pierwsza kara, którą UEFA nałożyła na klub z Helsinek. Pierwsza była efektem zachowania kibiców podczas meczu eliminacji Ligi Europy z Silkeborgiem. Fani klubu podczas spotkania opuszczali swoje miejsca i blokowali przejście na trybunach, a dodatkowo rzucała na boisko różne przedmioty. Federacja ukarała za to klub grzywną w wysokości 10 250 euro.

HJK Helsinki rywalizuje w grupie C Ligi Europy i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Prowadzi Betis (6 pkt) przed Ludogoretsem (3 pkt) i AS Romą (3 pkt). Kolejny mecz w rozgrywkach drużyna ze stolicy Finlandii rozegra w czwartek 6 października, kiedy podejmie u siebie Ludogorets.

Więcej o:
Copyright © Agora SA