Klub reaguje na aferę alkoholową w kadrze. Reprezentant Polski zawieszony

Zagłębie Lubin podjęło decyzję w sprawie Michała Matysa, który został dyscyplinarnie usunięty ze zgrupowania reprezentacji do lat 17 za incydent alkoholowy. Ekstraklasowy klub zawiesił zawodnika i nałożył na niego karę finansową.

Do skandalu z udziałem 16-letniego piłkarza Zagłębia Lubin doszło podczas ostatniego zgrupowania, w trakcie którego reprezentacji Polski do lat 17 rywalizowała w Pucharze Syrenki. Michał Matys, a także 16-letni Mikołaj Tudruj z drugiej drużyny Lecha Poznań zostali dyscyplinarnie wyrzuceni z kadry po znalezieniu w pokoju obu piłkarzy butelek po alkoholu.

Zobacz wideo "Nie mówimy o tym głośno, ale Legia walczy o mistrzostwo"

31 sierpnia 2022 r. Mecz PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 1:0Ostre słowa Papszuna. "Głupi przepis"

Zagłębie zawiesiło Michała Matysa. Problemów 16-latka ciąg dalszy

- Obaj wspomniani niżej zawodnicy (Michał Matys i Mikołaj Tudruj - red.) zostali dyscyplinarnie usunięci ze zgrupowania. O zaistniałej sytuacji zostały poinformowane kluby obu zawodników - odpowiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zagłębie Lubin zareagowało równie szybko. W oświadczeniu na swojej stronie internetowej klub przekazał, że 16-letni Matys został czasowo odsunięty od treningów z pierwszym zespołem i w najbliższym czasie będzie trenował w swojej kategorii wiekowej. Dodatkowo nałożono na niego karę finansową, a także zdecydowano o objęciu go opieką psychologa.

DLOCZWiadomo, kto pokaże mecze ekstraklasy. Wszystko dopięte

- W Zagłębiu nie ma zgody na tego typu zachowania, dlatego podjęliśmy decyzje dyscyplinarne natychmiast po otrzymaniu informacji z PZPN i rozmowie z zawodnikiem. Zdajemy sobie sprawę, że Michał jest młodym piłkarzem, dlatego oprócz zasłużonych konsekwencji będzie dodatkowo pracował z psychologiem, by do takiej sytuacji nigdy więcej nie doszło - powiedział prezes Zagłębia Michał Kielan.

Zarówno Matys, jak i Tudruj podczas Pucharu Syrenki zagrali tylko w jednym meczu - inauguracyjnym starciu z Uzbekistanem, wygranym przez młodych polskich piłkarzy 5:2. Matys nie miał jeszcze okazji zadebiutować w pierwszym zespole Zagłębia Lubin. W bieżącym sezonie występował w drużynach młodzieżowych lub rezerwach. Na koncie ma pięć występów w eWinner 2. Lidze i jeden w Centralnej Lidze Juniorów. 

Więcej o: