"Chce grać u boku Lewandowskiego". Kady Malinowski zapałał miłością do Polski

Kady Iuri Borges Malinowski w reprezentacji Polski? - On chce grać u boku Roberta Lewandowskiego i innych gwiazd - powiedział Vusal Mahmudov, azerski dziennikarz w rozmowie z portalem WP SportoweFakty. Co prawda, Brazylijczyk musiałby otrzymać polskie obywatelstwo, ale jak wiemy, takie historie miały nie tak dawno miejsce. Malinowski ma też solidne podstawy, bo jego dziadek był Polakiem.

Kady Iuri Borges Malinowski, piłkarz Karabachu Agdam, udzielił wywiadu portalowi Futbolinfo.az, w którym zdradził, że toczyły się dyskusje w kontekście jego gry dla reprezentacji Polski. - Jest opcja gry dla Polski, ale gra dla Azerbejdżanu też byłaby dla mnie zaszczytem. Jestem Polakiem ze strony ojca, ale poza tym nie mam związku z tym krajem - mówił 26-latek.

Zobacz wideo Szczęsny jest maniakiem, siedzi z tabletem i analizuje

Nie tak dawno w podobnej sytuacji był Matty Cash. Obrońca Aston Villi występuje w reprezentacji Polski od 2021 roku. Wtedy otrzymał polskie obywatelstwo i dziś stanowi jedną z najważniejszych postaci kadry. Na biało-czerwone barwy zdecydował się też Nicola Zalewski, który zadebiutował w polskiej kadrze we wrześniu 2021 roku. 

Azerski dziennikarz zdradza, dlaczego Kady może grać dla Polski. "Chce grać u boku Lewandowskiego"

Vusal Mahmudov, azerski dziennikarz rozmawiał z portalem WP SportoweFakty na temat Kady'ego Iuri Borgesa Malinowskiego, który zdradził, dlaczego ten piłkarz może zagrać w reprezentacji Polski. - Po występie przeciwko Lechowi Poznań w eliminacjach Ligi Mistrzów skontaktował się z nim Polski Związek Piłki Nożnej. Dziadek ze strony jego ojca był Polakiem i przeniósł się do Ameryki Południowej wiele lat temu. Stracił kontakt z rodziną, ale nie zrezygnował z nazwiska Malinowski - powiedział.

Zdaniem Mahmudova piłkarz Karabachu Agdam nie zamierza oficjalnie rezygnować z polskiego nazwiska. - Nie bez znaczenia jest brak nadziei na dostanie się do kadry Brazylii. On chce grać u boku Roberta Lewandowskiego i innych gwiazd. Kady jest bardzo uzdolniony i widać u niego dużą motywację. W Karabachu szybko podbił serca kibiców i rozwija się w coraz szybszym tempie. Dobrze gra obiema nogami, jest graczem zespołowym - dodał dziennikarz.

Kady Iuri Borges Malinowski trafił do Karabachu Agdam w lipcu zeszłego roku na zasadzie wolnego transferu z portugalskiego Vilafranquense. Skrzydłowy zagrał w 14 meczach tego sezonu we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył pięć bramek i zanotował dziewięć asyst. Kady strzelił dwa gole w rewanżowym spotkaniu z Lechem Poznań (5:1) w I rundzie el. Ligi Mistrzów.

Więcej o: