Skandal w reprezentacji Malty. Trener zawieszony tuż przed meczem. Poważny zarzut

Burza na zgrupowaniu reprezentacji Malty przed towarzyskim meczu z Izraelem. Od swoich obowiązków został odsunięty trener, Devis Mangia. Szkoleniowiec usłyszał potężne zarzuty pod swoim adresem.

"Włoski trener, Devis Mangia został zawieszony po tym, jak jeden z zawodników oskarżył szkoleniowca o molestowanie seksualne", podaje „Times of Malta". Incydent podjudza fakt, że w przeszłości już takie zarzuty się pojawiały pod nazwiskiem trenera. Kilka lat temu gdy był trenerem klubowym rumuńskiej Universitatea Craiova.

Zobacz wideo Mundial. 18-karatowy skarb już w Polsce. Mogą go dotknąć dwie osoby

Skandal w reprezentacji Malty. "Tymczasowo zwolniony"

Do Maltańskiego Związku Piłki Nożnej napłynął raport o domniemanym niewłaściwym zachowaniu seksualnym wobec zawodnika z drużyny narodowej. „Szkoleniowiec został tymczasowo zwolniony z pełnienia funkcji pierwszego trenera z uwagi na rzekome naruszenie obowiązujących zasad", czytamy w komunikacie związku.

Federacja powołała specjalną komisję dyscyplinarną, która prześwietli 48-letniego szkoleniowca. Dalej czytamy: „Nie będziemy udzielać dalszych komentarzy, dopóki kolejne kroki nie zostaną omówione w odpowiednich organach decyzyjnych w sposób otwarty i przejrzysty".

Reprezentację Malty przejął asystent, Davide Mazzotta, który poprowadził drużynę w meczu z Izraelem. Mecz zakończył się wygraną Maltańczyków 2:1.

Sprawa przed lat, którą przytaczają media w rumuńskiej Universitatea Cracoiva zakończyła się umorzeniem. „Po dokładnym przeglądzie nie znaleziono dowodów na niewłaściwe zachowanie trenera. Oskarżenie zostały wysunięte przez byłego trenera drużyny, Victora Pitruca", podaje portal „Times of Malta".

Devis Mangia jest związany z reprezentacją Malty od grudnia 2019 r. Wcześniej pracował m.in. w młodzieżowej drużynie reprezentacji Włoch, Spezii Calcio i wspomnianej Universitatea Craiova.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.