Michniewicz szpieguje rywali. Był świadkiem niespodzianki. "Na tyłach wroga"

- Na tyłach wroga - napisał Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski, który na żywo oglądał mecz Arabii Saudyjskiej ze Stanami Zjednoczonymi. Sparing rywala Biało-Czerwonych w grupie MŚ w Katarze zakończył się bezbramkowym remisem.

Reprezentacja Polski zakończyła wrześniowe zgrupowanie. Kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza zapewniła sobie utrzymanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów, przegrywając 0:2 z Holandią i pokonując 1:0 Walię. Dodatkowo biało-czerwoni są pewni losowania z pierwszego koszyka w eliminacjach do Euro 2024. Piłkarze wrócili do klubów i walczą o powołanie na mistrzostwa świata w Katarze, a Czesław Michniewicz nie zwalnia tempa.

Zobacz wideo Tak Robert Lewandowski podsumował przegrany mecz Polska - Holandia. Dużo do poprawy!

Michniewicz podgląda rywala przed mundialem w Katarze. Arabia Saudyjska sprawiła niespodziankę

Czesław Michniewicz wybrał się do Hiszpanii, gdzie jeden z ostatnich sparingów przed mundialem grała Arabia Saudyjska. Jej przeciwnikiem na stadionie Realu Murcii były Stany Zjednoczone. "Na tyłach wroga" - napisał selekcjoner na Instagramie tuż przed meczem. I w tym wypadku można mówić o sporej niespodziance, ponieważ Arabia Saudyjska zremisowała bezbramkowo z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem i miała nieco więcej klarownych okazji.

Amerykańskie media wprost pisały, że ich kadra zawiodła w ostatnim meczu przed turniejem. "Gra naszej reprezentacji nie napawała optymizmem. To nie było to, na co liczyliśmy. Na trybunach pojawiło się mniej niż 1000 kibiców, co stworzyło surrealistyczną atmosferę" - czytamy w relacji ESPN. Dodatkowym problemem Amerykanów była kontuzja mięśniowa Giovanniego Reyny, który musiał opuścić boisko po 30 minutach. Z kolei arabskie media zwracają uwagę na to, że ich reprezentacja nie strzeliła gola w czwartym meczu z rzędu.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie są kolejne plany Czesława Michniewicza przed rozpoczęciem turnieju? Selekcjoner pojawi się w Katarze w dniach 2-5 października, gdzie przeprowadzi inspekcję i będzie obecny na konferencji naukowej dla trenerów. Potem Michniewicz poleci do Arabii Saudyjskiej, gdzie spotka się z Grzegorzem Krychowiakiem i będzie oglądał reprezentantów Arabii Saudyjskiej. Szeroką kadrę (55 piłkarzy) na mistrzostwa świata w Katarze mamy poznać 20 października.

Więcej o: