Skandal w polskiej okręgówce. Pijany sędzia prowadził mecz. Ponad promil alkoholu

Niecodzienna sytuacja w meczu wielkopolskiej okręgówki. Zawody poprowadził pijany sędzia, którego po spotkaniu skontrolowała policja. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielnym meczu wielkopolskiej ligi okręgowej pomiędzy Zefką Kobyla Góra a Astrą Krotoszyn zachowanie arbitra głównego spotkania wzbudziło podejrzliwość piłkarzy oraz klubowych działaczy. Na miejsce przybyła wezwana przez prezesa Astry policja i zbadała sędziego alkomatem.

Zobacz wideo Robert Lewandowski ocenia reprezentację Polski: Powinniśmy się zastanowić

Pijany sędzia, wezwana policja

Arbiter meczu Zefki Kobyla Góra- Astra Krotoszyn już na początku spotkania wprawił w osłupienie piłkarzy obu zespołów. Zamiast wylosować połowy monetą, zrobił to trawą zerwaną z boiska. Jego zachowanie wzbudziło wątpliwości, ale mecz się rozpoczął. W trakcie gry sędzia niejednokrotnie podejmował kontrowersyjne decyzje i prezes Astry postanowił przejść do działania. Wezwał policję, która po meczu skontrolowała trzeźwość sędziego i okazało się, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Po przerwie sędziowanie zaczęło się robić tak tendencyjne, że stwierdziłem, że tu już nie ma żartów. Brak komunikacji między jednym z liniowych a głównym to jedno. Mało tego, asystent, który miał być z naszej strony, poszedł sędziować na drugą stronę. Zaryzykowałem i zadzwoniłem na policję - powiedział w rozmowie z wlkp24.info prezes Astry Krotoszyn, Mariusz Ratajczak.

– Interweniujący policjanci poddali arbitra kontroli trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna podejmował czynności zawodowe, będąc nietrzeźwym. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało ponad promil - potwierdza st. asp. Magdalena Hańdziuk z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Sprawą pijanego sędziego zajmie się Wydział Dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej

O pijanym arbitrze dowiedział się oczywiście Wielkopolski Związek Piłki Nożnej i najprawdopodobniej zostanie on ukarany za swój wybryk. - Wobec sędziego mogą zostać wyciągnięte najpoważniejsze możliwe konsekwencje, czyli wydalenie z organizacji sędziowskiej - powiedział rzecznik prasowy Wielkopolskiego ZPN Bartosz Aleksandrowicz, powołując się na regulamin dyscyplinarny. Ten stanowi, że sędzia może otrzymać zakaz pełnienia funkcji przez co najmniej pięć lat. 

 Związek czeka jednak na oficjalną informację od policji, by móc w ogóle podjąć działania: - Od razu zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające. Będziemy kierować prośbę do policji o przekazanie oficjalnej notatki, ponieważ musimy bazować na oficjalnych dokumentach - dodał rzecznik.

Mecz pomiędzy Zefką Kobyla Góra a Astrą Krotoszyn zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy, którzy zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli. Informacja o ewentualnym powtórzeniu spotkania nie została jeszcze podana.

Więcej o:
Copyright © Agora SA