Rekordowe skargi na Polsat po awarii w meczu Bayern - Barcelona. Kibice mają dość

Tylko we wrześniu do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wpłynęło prawie 40 skarg na Telewizję Polsat. Chodzi o problemy z transmisją meczu Bayernu Monachium z FC Barceloną na serwisie streamingowym. Prezes urzędu poprosił stację o wyjaśnienia.

Mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium a FC Barceloną cieszył się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko ze względu na powrót Roberta Lewandowskiego na Allianz Arena, ale także klasę spotkania. Bez wątpienia było to najciekawsze starcie drugiej kolejki fazy grupowej rozgrywek.

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

Britain England Germany Nations League SoccerLineker punktuje Southgate'a. "To wygląda bardzo źle"

Polscy kibice mogli obejrzeć ten mecz na antenie stacji Polsat, a także w aplikacji Polsat Box Go. Szybko jednak okazało się, że są z tym spore problemy. Serwery były przepełnione do tego stopnia, że pojawiły się trudności z dostępnością transmisji, również w aplikacji Canal+ Online, która posiada w swojej ofercie kanały Polsat Premium.

Nic więc dziwnego, że w mediach społecznościowych pojawiło się sporo wpisów na temat problemów z bezproblemową transmisją. Głos zabrał nawet rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. "Serwery chyba nie wytrzymały zainteresowania powrotem Lewego do Monachium. Polsat Box Go od Polsatu Sport padło… A miał być miły wieczór" - napisał na Twitterze.

- Przepraszamy za ewentualne niedogodności, które mogły wystąpić u części użytkowników serwisu Polsat Box Go. Wszystkie zgłoszenia zostaną rozpatrzone indywidualnie – takie oświadczenie wystosował Polsat. To oczywiście nie uspokoiło kibiców. Jak dowiedział się portal "Wirtualne Media", do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynęło około 40 skarg od niezadowolonych klientów. - Zdecydowana większość z nich wpłynęła w związku z zakłóceniami transmisji meczu Bayern-Barcelona - poinformowało biuro prasowe UOKiK. W związku z tym prezes UOKiK wystąpił do Polsatu z prośbą o wyjaśnienia.

Polska wylosowała ekscytujących grupowych rywali na mundialu w Katarze.Ruszyła kolejna tura sprzedaży biletów na mundial. Trzeba się wykosztować

Serwisy streamingowe pod ostrzałem. Kibice mają dość

Serwisy streamingowe nie mają ostatnio najlepszej passy. Oprócz Polsatu problemy ma również konkurencyjny serwis. UOKiK również w tym przypadku otrzymał skargi od niezadowolonych klientów, którzy w mediach społecznościowych nie zostawiają na dostawcy suchej nitki. - Konsumenci wskazywali na problemy techniczne (przerwy w dostępie do usługi, buforowanie transmisji, przycinanie obrazu) uniemożliwiające im dostęp do usługi i oglądanie w czasie rzeczywistym treści, za które zapłacili. Skarżyli się też, że składane w takiej sytuacji reklamacje są odrzucane lub spółka oferuje im niesatysfakcjonujący rabat w opłacie za subskrypcję na kolejny miesiąc – poinformował urząd.

Więcej o: