Tyle Lewandowski dostaje za wpis na Instagramie. Cristiano Ronaldo bije go na głowę

Ze względu na ogromną popularność, najlepsi piłkarze świata mają mogą liczyć na olbrzymie zarobki. Pieniądze otrzymują nie tylko od swoich klubów, dodatkowym źródłem dochodu są dla nich reklamy. Którzy zawodnicy mogą liczyć na najwyższe zyski z postów na Instagramie?

Współcześni piłkarze osiągają wielkie zyski z tytułu dobrych występów na boisku. W końcu poza wysokimi pensjami mogą liczyć na pokaźne premie za sukcesy. Równie dobre pieniądze mogą im przynieść kontrakty reklamowe. Nowe możliwości na tym polu dały media społecznościowe, zwłaszcza Instagram.

Zobacz wideo Lewandowski, Szczęsny i polscy kibice. Biało-czerwone szaleństwo w Cardiff

Piłkarze, którzy najwięcej zarabiają na Instagramie. Ronaldo i Messi znowu najlepsi

W przypadku piłkarzy obecnych w mediach społecznościowych często jest tak, że ci, którzy osiągają największe sukcesy na boisku, mają proporcjonalnie najwięcej odbiorców. To przekłada się na zarobki z tytułu reklam czy innych współprac komercyjnych.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie powinno zatem dziwić, że na czele zestawienia znaleźli się Cristiano Ronaldo oraz Leo Messi. W tym wypadku lepszy jest Portugalczyk, który zgromadził 483 mln obserwujących, podczas gdy Argentyńczyk ma ich 362 mln. Na kolejnych pozycjach znaleźli się dwaj gracze PSG, czyli Neymar (179 mln) oraz Kylian Mbappe (73 mln). 

 

Jak się okazuje, zarobki są wprost proporcjonalne do tego, jak wielu odbiorców mają poszczególni gracze. Ronaldo za jeden post sponsorowany inkasuje mniej więcej 1,6 mln euro. Dla porównania Messi może otrzymać nieco ponad milion euro za tego typu reklamę.

Równie kosztowna jest współpraca z kolejnym w zestawieniu Neymarem. Post reklamowy na jego koncie na Instagramie kosztuje nieco mniej niż milion euro. Na podobne pieniądze może liczyć Mbappe, który jest jednak zdecydowanie najmłodszy spośród tych czterech graczy i ma jeszcze dużo czasu na poprawienie tego wyniku.

Piłkarskie gwiazdy zarabiają na Instagramie krocie. Ile dostaje Lewandowski?

Ze względu na znacznie mniejszą rozpoznawalność, nawet najlepsi polscy zawodnicy nie mogą równać się z wyżej wymienionymi gwiazdami. Najbliższej jest oczywiście Robert Lewandowski, który ma 30 mln obserwujących na Instagramie. Szacunki sprzed kilkunastu miesięcy mówiły, że cena zamieszczenia postu reklamowego na jego koncie to koszt rzędu 380 tys. złotych.

Była to jednak wycena robiona jeszcze za czasów gry w Bayernie Monachium. Od tego momentu polski napastnik zdążył trafić do znacznie bardziej medialnego klubu, jakim jest FC Barcelona. Można zatem zakładać, że obecnie kwota ta byłaby sporo wyższa.

Więcej o: