Sześć bramek w hicie LN. Maguire antybohaterem. Anglia okryła się wstydem

Reprezentacja Anglii urwała remis 3:3 z Niemcami w hicie kolejki Ligi Narodów, ale powodów do radości nie ma. Tegoroczne rozgrywki zakończyła bez ani jednego zwycięstwa. Do tego znów zawodził Harry Maguire. To po jego błędach Anglicy stracili dwa gole.

Już przed meczem reprezentanci Anglii mieli świadomość, że rezultat spotkania z Niemcami nie będzie miał dla nich większego znaczenia. Po dwóch kolejnych porażkach - 0:4 z Węgrami i 0:1 z Włochami wicemistrzowie Europy stracili matematyczne szanse na utrzymanie miejsca w dywizji A Ligi Narodów.

Fatalne błędy Maguire'a i dwa gole Niemców

W pierwszej połowie mecz stał na wyrównanym poziomie, choć większe zagrożenie pod bramką rywala stwarzali Anglicy. Dobre okazje mieli Harry Kane i Raheem Sterling, ale w obu przypadkach zabrakło im nieco szczęścia. Strzelanie zaczęło się dopiero po przerwie.

W 51. minucie kolejny fatalny błąd w tym sezonie popełnił Harry Maguire. Obrońca Manchesteru United podał prosto pod nogi Jamala Musiali, a następnie sfaulował go we własnym polu karnym. Arbiter wskazał na jedenasty metr, z którego nie pomylił się Ilkay Guendogan. Kwadrans później Maguire znowu się nie popisał - ruszył do ataku, ale stracił piłkę, po czym Niemcy ruszyli z kontratakiem. Akcję wykończył Kai Havertz, który podwyższył na 2:0.

Anglia robiła, co mogła, by wrócić i się nie udało. Bolesne statystyki

Choć niewiele na to wskazywało, strata drugiej bramki pozytywnie wpłynęła na Anglików, którzy ruszyli do odrabiania strat. W 72. minucie po podaniu od Reece'a Jamesa gola kontaktowego strzelił Luke Shaw, a zaledwie 180 sekund później było już 2:2, kiedy to drogę do siatki ładnym strzałem znalazł Mason Mount. Na tym jednak Anglicy nie poprzestali. Kilka minut później Nico Schlotterbeck sfaulował we własnym polu karnym Jude'a Bellinghama i po drugiej już w tym spotkaniu konsultacji VAR sędzia ponownie podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Harry Kane i bardzo pewnym strzałem trafił na 3:2.

Choć w ostatnich minutach meczu przewagę mieli gospodarze, Niemcom udało się przeprowadzić jeszcze jedną akcję i dostali nagrodę w 87. minucie. Po strzale Serge'a Gnabry'ego niezbyt dobrą interwencją popisał się Nick Pope, a z jego błędu skorzystał Kai Havertz, który doprowadził do wyrównania i ustalił wynik na 3:3.

To koszmarna wiadomość dla całej Anglii. Zespół Garetha Southgate'a zakończył udział w tegorocznej Lidze Narodów bez ani jednego zwycięstwa. Zajął ostatnie miejsce w tabeli z trzema punktami na koncie, co oznacza spadek do dywizji B. Natomiast zawodnicy Hansiego Flicka zakończyli zmagania na trzecim miejscu z siedmioma zdobytymi punktami. Prowadzą Włosi, którzy awansowali do turnieju finałowego. Tuż za nimi znaleźli się Węgrzy.