Brytyjczycy oczarowani zagraniem Lewandowskiego. "Najlepszy na świecie"

Media na Wyspach Brytyjskich są zachwycone piękną asystą Roberta Lewandowskiego do Karola Świderskiego. "Perfekcyjne zagranie polskiego napastnika" - piszą po meczu Walia - Polska (0:1).

Polska pokonała Walię w ostatniej kolejce rozgrywek Ligi Narodów i tym samym utrzymała się w dywizji A. Skromna wygrana ma tym większą wartość, że dzięki niej Polska będzie losowana z pierwszego koszyka w eliminacjach mistrzostw Europy. Uwagę zagranicznych mediów zwróciło przede wszystkim zagranie Roberta Lewandowskiego, który asystował przy trafieniu Karola Świderskiego.

Zobacz wideo Poruszony Lewandowski o ukraińskiej opasce: Sam ją lepiłem, sklejałem

Brytyjskie media zachwycają się asystą Lewandowskiego 

"Tym zagraniem Lewandowski pokazał, czemu jest najlepszym napastnikiem na świecie" - ocenia "The Telegraph". Dziennik podkreśla, że asysta Polaka była pierwszym jakościowym zagraniem drugiej połowy meczu. "Podanie z pierwszej piłki, przez bark, wypracowało czystą pozycję Świderskiemu" - czytamy.

"Walia spadła z dywizji A Ligi Narodów, a Świderski strzelił gola po znakomitej asyście Lewandowskiego" - pisze "Daily Mail". Piłkarza Barcelony dziennikarze określają mianem "jednego z największych napastników dekady". "Miał za sobą frustrujący wieczór, ale całą swoją klasę pokazał w zagraniu do Świderskiego".

"Lewandowski z niesamowitą asystą" - czytamy na GiveMeSport. Portal określa zagranie napastnika mianem "subtelnego", które okazało się "perfekcyjne" w swojej dokładności. Dodaje, że z Lewandowskim w takiej formie, Polska może myśleć o wyjściu z grupy na mundialu w Katarze.

"Doświadczony napastnik perfekcyjnym przedłużeniem piłki obsłużył Świderskiego, który miał prostą drogę do strzelenia gola" - w ten sposób akcję Polaków ocenia brytyjskie Sky Sports. "Wygrana zapewniła Polsce utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów" - czytamy.

"Polska zasłużenie prowadziła po godzinie gry, gdy piękne zagranie kapitana pozwoliło Świderskiemu na strzał między nogami Wayne'a Hennesseya, czym wywołał dzikie świętowanie wśród kibiców na trybunach" - ocenia BBC. "Moment magii ze strony Lewandowskiego był kluczowym zagraniem w meczu na stosunkowo niskim poziomie" - czytamy.

Więcej o: