安iadek koronny skatowany. To "Misiek", by造 lider boj闚ki Wis造 Krak闚

"Misiek", by造 lider boj闚ki Wis造 Krak闚, kt鏎y poszed na wsp馧prac z policj, zosta brutalnie pobity na jednym z krakowskich osiedli - informuje Wirtualna Polska.

Paweł M. pseudonim "Misiek" to bodaj najbardziej znany pseudokibic w Polsce. Sławę zyskał 24 lata temu, gdy podczas spotkania Pucharu UEFA między Wisłą Kraków a Parmą rzucił nożem w głowę Dino Baggio, za co trafił za kratki na siedem lat. Później o "Miśku" znowu zrobiło się głośno, gdy Szymon Jadczak, dziennikarz WP, ujawnił kulisy powiązań władz Wisły ze światem przestępczym.

Zobacz wideo Tak Robert Lewandowski podsumował przegrany mecz Polska - Holandia. Dużo do poprawy!

Alex ScottGwiazda angielskiej piłki bała się o swoje życie. Otrzymała setki gróźb

"Misiek" był liderem gangu "Sharksów", który zajmował się m.in. handlem narkotykami i rozbojami. Ostatecznie "Misiek" trafił w ręce policji. A że nie chciał znowu iść do więzienia, to zdecydował się na współpracę z policją i prokuraturą. Słowem, został małym świadkiem koronnym. 

W ten sposób stał się wrogiem numerem jeden dla chuliganów z całej Polski. W niedzielę Jadczak poinformował, że "Misiek" został brutalnie pobity na jednym z krakowskich osiedli.

Sideman Charity Match 2022Charytatywny mecz Youtuberów. Sukces. Ponad milion w trzy godziny

"Zaatakował go kibol Cracovii, mieszkający w okolicy. Podjechał do niego rowerem i zaczął bójkę. "Misiek" próbował się bronić. Początek starcia został uwieczniony na dwóch filmikach, które publikujemy. Widać na nich dwóch walczących mężczyzn, "Misiek" próbuje zasłaniać się przed ciosami. Nagrania trwają w sumie minutę. Ale całe zdarzenie trwało 20 minut, a Paweł M. został ostatecznie skatowany przez kibola Cracovii - czytamy w artykule.

Podobno policja przyjechała na miejsce dopiero 40 minut po incydencie. Co ciekawe: komisariat był oddalony o zaledwie kilkaset metrów. Jadczak informuje, że "Misiek" ma pęknięcie oczodołu, uszkodzenia oka oraz kontuzj kolana.

Historia "Sharksów"

Kim jest "Misiek"? Kto tak naprawdę pomógł Pawłowi M. w założeniu siłowni na obiektach Wisły? Czyj samochód spłonął po jednym z walnych zgromadzeń Towarzystwa Sportowego? Czemu runął mit wszechmocnego gangstera? W Sport.pl przedstawiliśmy okoliczności związków krakowskiego klubu z bandytami.

Wi璚ej o: