Pochettino może przejąć klub z Polakami w składzie. Zastąpiłby legendę

Mauricio Pochettino od kiedy zakończył swoją przygodę z PSG wciąż szuka nowego klubu. Jak się okazuje Argentyńczyk ma szansę na powrót do Premier League i będzie miał okazję do trenowania dwóch reprezentantów Polski.

Mauricio Pochettino po zakończonym sezonie 2021/2022 opuścił PSG z poczuciem nie wykonanego w stu procentach zadania. Argentyńczyk zdobył co prawda Mistrzostwo Francji w swoim drugim sezonie, ale nie udało mu się z paryskim zespołem osiągnąć najważniejszego, a więc wygrać Ligi Mistrzów. Po zakończonych poprzednich rozgrywkach po 50-letniego trenera zgłosiły się drużyny z Hiszpanii, Włoch czy Francji, ten jednak odrzucił proponowane mu oferty. Teraz jednak Pochettino ma szansę, aby ponownie popracować w Premier League i wydaje się, że tym razem skorzysta z tej możliwości. 

Zobacz wideo Najlepsze podsumowanie reprezentacji Polski. "Wciąż nie dowierzam"

Jak wynika z informacji "Football Insider" Argentyńczyk może w najbliższym czasie zostać trenerem Aston Villi. W tym zespole grają między innymi dwaj Polacy, Matty Cash oraz wypożyczony z Southampton Jan Bednarek. Obecnie funkcję trenera AVFC pełni Steven Gerrard, który jednak nie do końca spełnia oczekiwania.

Pochettino poprowadzi dwóch reprezentantów Polski? Wielki powrót do Premier League

Tylko 2 zwycięstwa, jeden remis i aż 4 porażki w lidze nie mogą budzić optymizmu. Do tego dochodzą wyniki, z poprzedniego sezonu. Legenda Liverpoolu przejęła zespół z Villa Park w listopadzie 2021 roku, więc jak najbardziej za zajęcie zaledwie 14 miejsca w tabeli, można obarczyć winą jego osobę. Powrót 42-latka do Premier League po jego świetnej pracy w Szkocji uznaje się więc za spore rozczarowanie. Mauricio Pochettino ma być zatem osobą, która stworzy odpowiednią atmosferę w drużynie i poprawi grę Aston Villi. 

Więcej o: