Pseudokibice zaatakowali autokar kibiców Stomilu Olsztyn. Policja wszczęła śledztwo

W sobotę Znicz Pruszków podejmował u siebie Stomil Olsztyn. Podróży na to spotkanie dobrze nie zapamiętają kibice przyjezdnej drużyny. Fani, zbiorowo udający się na mecz autokarem, zostali zaatakowani przez grupę pseudokibiców. Nieoficjalnie mówi się, że wśród chuliganów byli także kibice Legii Warszawa.

Sezon 2022/2023 nie zaczął się najlepiej dla Stomilu Olsztyn. Po 11. kolejkach drużynie udało się zgromadzić zaledwie 14 punktów. Na taki wynik złożyły się trzy zwycięstwa, pięć remisów i trzy porażki. Kibice wierzyli, że piłkarzom Szymona Grabowskiego uda się wkroczyć na zwycięską ścieżkę. Pierwszym krokiem do realizacji tego celu miał być mecz na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. I choć rzeczywiście spotkanie zakończyło się triumfem gości 2:0, to emocji nie brakowało. Te negatywne pojawiły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

Zobacz wideo Milik o biologicznym ojcu: Nie szukam z nim kontaktu

Kibice Stomilu napadnięci. Wśród chuliganów byli fani Legii Warszawa

Fani olsztyńskiej drużyny postanowili zbiorowo wybrać się na mecz ze Zniczem Pruszków. W tym celu wynajęli autokar i ruszyli w podróż. Jednak, jak informuje portal olsztyn.com.pl, nie przebiegła ona spokojnie. Dziennikarze donoszą, że pojazd został zatrzymany przez chuliganów. Miało to miejsce około godziny 9:50 na drodze S7, w okolicach węzła Glinojeck. 

Jak relacjonują świadkowie, przed autokar wbiegła grupka około 30-40 kibiców. Nieoficjalnie wiadomo, że wśród nich byli także fani Legii Warszawa. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano mundurowych. - Agresorom udało się zatrzymać autokar, jednak szybie działanie policjantów m.in. z płońskiej komendy zapobiegło konfrontacji - powiedziała portalowi olsztyn.com.pl oficer prasowa Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. "Ruch na S7 w kierunku Warszawy był przez kilkadziesiąt minut całkowicie zablokowany" - czytamy. 

Oficer prasowa poinformowała również, że policja wszczęła już śledztwo w tej sprawie. Głównym celem jest ustalenie tożsamości pseudokibiców, a następnie ukaranie ich. Jednak nie będzie to proste zadanie. Bowiem chuligani zbiegli z miejsca zdarzenia. Część uciekła pieszo, a część odjechała samochodami z zasłoniętymi tablicami rejestracyjnymi. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Po interwencji policji kibice Stomilu udali się w dalszą podróż i ostatecznie dotarli na mecz. A na miejscu mogli już cieszyć się z dość niespodziewanego zwycięstwa swojej drużyny. Po 12. kolejkach olsztyński klub zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Z kolei Znicz Pruszków spadł na czwartą lokatę. Na ich koncie widnieje 20 punktów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.