Polonia idzie po awans. Wygrała, choć rywal wystawił piłkarzy z ekstraklasy

Polonia Warszawa zaliczyła dziesiąty kolejny mecz bez porażki i piąte zwycięstwo w II lidze. "Czarne Koszule" wygrały w Lubinie z rezerwami Zagłębia 2:1, mimo że rywal wystawił kilku piłkarzy grających w ekstraklasie.

Polonia Warszawa zaczęła drugoligowe rozgrywki od porażki 1:2 w Siedlcach z Pogonią, ale od tego momentu jest niepokonana. Zespół Rafała Smalca w ostatnich dziesięciu meczach zaliczył pięć zwycięstw i pięć remisów, dzięki czemu przedostał się na drugie miejsce w tabeli.

Polonia wygrała z rezerwami Zagłębia. Dziesiąty mecz bez porażki

Po ostatnim remisie 1:1 z liderem Kotwicą Kołobrzeg, Polonia w niedzielę także miała bardzo trudne zadanie. Mierzyła się bowiem w Lubinie z rezerwami ekstraklasowego Zagłębia, które nie tylko zagrały na głównym obiekcie, ale też mogły skorzystać z kilku zawodników, którzy w tym sezonie występowali w ekstraklasie. Piotr Stokowiec, korzystając z przerwy na kadrę, oddelegował bowiem do gry w rezerwach m.in. Rafała Adamskiego, Jasmina Buricia, Cheikhou Dienga czy Arkadiusza Woźniaka.

Polonia jednak sprostała zadaniu i zwyciężyła 2:1. "Czarne Koszule" zaczęły mecz bardzo dobrze i stwarzały kolejne sytuacje, jednak tego dnia bardzo dobrze dysponowany był Jasmin Burić. Michał Fidziukiewicz, który tego dnia mógł zaliczyć hattricka, trafił do siatki tylko raz - w 22. minucie uderzeniem głową po dośrodkowaniu Wojciecha Fadeckiego pokonał Buricia i dał Polonii prowadzenie.

Robert Lewandowski pod hotelem w CardiffLewandowski i Milik odwrócili głowy. "Tylko się za was wstydzimy" [WIDEO]

Po zmianie stron Zagłębie II potrafiło wyrównać. W 56. minucie do remisu doprowadził precyzyjnym strzałem Szymon Kobusiński.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Polonii. W 74. minucie po zagraniu ręką Kamila Sochania sędzia Paweł Horożaniecki podyktował rzut karny dla gości, który na bramkę zamienił Wojciech Fadecki.

Dzięki wygranej Polonia ma już po 11 meczach 20 punktów na swoim koncie i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli II ligi ze stratą 9 punktów do prowadzącej Kotwicy Kołobrzeg. Zagłębie II z 18 punktami jest piąte.