W reprezentacji lepiej niż w PSG? Mbappe docenia pracę kolegi, z którym był w konflikcie

- Dzięki Giroud mam więcej swobody i mogę atakować wolne przestrzenie - tak po czwartkowym meczu Ligi Narodów wypowiadał się Kylian Mbappe. To duża zmiana w relacji obu zawodników, bo jeszcze rok temu było głośno o ich konflikcie.

Reprezentacja Francji przełamała się i odniosła pierwszą wygraną w tegorocznej Lidze Narodów. "Trójkolorowi" wygrali 2:0 z Austrią po bramkach Kyliana Mbappe i Oliviera Giroud. Tym samym Francuzi dalej są w grze o pozostanie w dywizji A.

Zobacz wideo Piłkarz, który grał u Michniewicza zawsze, nie pojedzie na mundial? "Może być problem"

Mbappe ma więcej swobody w kadrze, niż w PSG. "To dzięki Giroud"

- Mam inną rolę w reprezentacji. Mam więcej wolności, ponieważ Giroud absorbuje uwagę obrońców, jako "9". Dzięki temu mogę swobodniej się poruszać i atakować wolne przestrzenie. W Paryżu jest inaczej, bo ja gram, jako środkowy napastnik - mówił "L'Equipe" gwiazda Paris Saint-Germain. Te słowa o współpracy z Giroud są widoczną o 180 stopni zmianą w relacjach między oboma Francuzami. Rok temu głośno było o złości zawodnika Milanu, że ten nie dostaje podań, co miało mocno dotknąć Mbappe.

Były piłkarz AS Monaco przyznawał, że taka sytuacja miała miejsce i był wściekły na Giroud, ale widocznie obaj zawodnicy znaleźli wreszcie wspólny język. To na pewno dobra informacja w kontekście nadchodzącego mundialu, na którym Francuzi będą bronić zdobytego w 2018 roku tytułu mistrzów świata.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mbappe zadowolony jest także z porozumienia dotyczącego praw do wizerunku

Na samym początku zgrupowania kadry "Trójkolorowych" pojawiła się informacja, że Mbappe nie jest zadowolony z umowy z jednym ze sponsorów, a konkretniej aspektu dotyczącego praw do wizerunku. Szybko podjęto działania w celu załagodzenia sytuacji i po meczu Ligi Narodów przyznawał to sam zawodnik.

- Jestem zadowolony z tego porozumienia, chociaż to nie ja znalazłem rozwiązanie. Cały zespół tego chciał. Nie mam nic przeciwko staniu z przodu, jeśli pomoże to całej drużynie. Pojawiająca się krytyka nie wpłynie na to, jak żyję i jak gram. Jeśli to pomoże zespołowi, nie mam nic przeciwko. Myślę, że cała ekipa jest zadowolona - podkreślał Kylian Mbappe. 

Francuzom zostało ostatnie spotkanie w ramach tegorocznej Ligi Narodów. W niedzielę, 25 września zagrają na wyjeździe z Danią. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się niespodziewaną wygraną Duńczyków 2:1. Jeśli Francja wygra, to będzie pewna pozostania w dywizji A. Jeśli jednak tego nie zrobi, to jej pozycja będzie zależna od wyniku meczu Austrii z Chorwacją. Brak wygranej "Trójkolorowych", przy zwycięstwie Austriaków sprawi, że mistrzowie świata spadną do niższej dywizji.

Więcej o: