Czerczesow gorzko komentuje wykluczenie Rosjan z piłki. Mówi o "izolacji"

Stanisław Czerczesow skomentował wykluczenie Rosji z walki o Euro 2024. Były selekcjoner stwierdził, że izolacja wpływa niekorzystnie na kadrę. - Jak rosyjska piłka nożna ma funkcjonować i się rozwijać w warunkach izolacji? - powiedział.

Trwająca agresja Rosji na Ukrainie odbija się także na świecie sportu. Doskonałym tego przykładem jest sytuacja piłkarskiej reprezentacji. Rosjanie pozostają zawieszeni w ramach członków federacji FIFA i UEFA. Z tego względu zdecydowano o wykluczeniu Sbornej z eliminacji do mistrzostw Europy w 2024 roku. Oficjalna decyzja FIFA w tej sprawie zapadła we wtorek 20 września

Zobacz wideo Mueller błyskawicznie reaguje na losowanie LM i wysyła wiadomość do Lewandowskiego. "Panie Lewangoalski"

Czerczesow komentuje sytuację rosyjskiej kadry. "Reprezentacja musi rozegrać kilka meczów, aby zachować pewien rytm"

Decyzję federacji skrytykował między innymi deputowany do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej, Roman Teriuszkow. - Teraz w sporcie obowiązuje polityka przeciwko wszystkiemu, co rosyjskie. Dlaczego UEFA czy FIFA miałyby reagować inaczej? - stwierdził polityk.

Teraz do sytuacji rosyjskiej reprezentacji odniósł się były selekcjoner kadry, Stanisław Czerczesow. - Wszystko przemawia za tym, że Rosjanie nie wystąpią podczas Euro 2024, a kluby nie wiedzą, kiedy powrócą do europejskich rozgrywek. Jak rosyjska piłka nożna ma funkcjonować i się rozwijać w warunkach izolacji? - rozpoczął 39-krotny reprezentant kraju.

Wykluczenie kadry z kolejnej imprezy mistrzowskiej w jego opinii wyraźnie działa na niekorzyść drużyny. - Reprezentacja musi rozegrać kilka meczów, aby zachować pewien rytm. Nie graliśmy dziesięć miesięcy z powodu pandemii, a kiedy o tym mówiłem, wszyscy myśleli, że wymyślamy jakąś wymówkę. Kiedy nie widzisz zespołu przez dziesięć miesięcy od razu staje się jasne, że to zupełnie inni zawodnicy. Czasami nie rozpoznajesz gracza w dwa dni, ale tutaj jest dziesięć miesięcy! - stwierdził były selekcjoner.

Czerczesow na tej podstawie odniósł się do najbliższych spotkań Rosjan. - W takich warunkach zbliżające się mecze z Kirgistanem i Iranem przeradzają się z meczów kontrolnych w sparingi, których tak bardzo nie lubimy, bo nie ma czego kontrolować - powiedział były bramkarz

Przypomnijmy, że także rosyjskie kluby zostały wykluczone z europejskich rozgrywek. Były selekcjoner reprezentacji uważa, że drużyny powinny wykorzystać len czas na rozwój. - Ogólnie sytuacja jest nieprzyjemna. I nie tylko dlatego, że kluby zostały wykluczone, ale dlatego, że nie wiadomo kiedy będą mogły wrócić do rozgrywek. Najważniejsze, żeby nie tracić cierpliwości i nadal grać. Zawodnicy i trenerzy muszą pracować z pełnym oddaniem - podsumował Czerczesow.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.