Dwóch piłkarzy Bayernu odsuniętych od treningów z kadrą. Flick ma problem

Reprezentacja Niemiec do ostatnich spotkań Ligi Narodów przystąpi w osłabieniu. Manuel Neuer i Leon Goretzka otrzymali pozytywny wynik testu na koronawirusa. "Obaj piłkarze zostali odizolowani od reszty grupy i opuścili już zgrupowanie" - czytamy.

Reprezentacja Niemiec już w najbliższych dniach rozegra dwa ostatnie spotkania Ligi Narodów. W piątek 23 września podopieczni Hansiego Flicka zmierzą się przed własną publicznością z Węgrami. Z kolei trzy dni później ich rywalem będzie w Londynie - Anglia. Wiadomo jednak, że do tych spotkań nasi zachodni sąsiedzi przystąpią poważnie osłabieni. Na boisku zabraknie dwóch piłkarzy Bayernu Monachium - bramkarza Manuela Neuera oraz środkowego pomocnika Leona Goretzki.

Zobacz wideo Hit. Lewandowski tańczył z ojcem Boatenga. "Nie wychodziłby z dyskoteki"

Po decyzji UEFA rozgorzała dyskusja w Rosji. Rozważają trzy drogiPo decyzji UEFA rozgorzała dyskusja w Rosji. Rozważają trzy drogi

Neuer i Goretzka z koronawirusem. Błyskawiczna reakcja trenera

W środę Niemiecka Federacja Piłkarska poinformowała o pierwszych przypadkach koronawirusa w kadrze. - Manuel Neuer i Leon Goretzka otrzymali pozytywny wynik testu na Covid-19. Obaj piłkarze zostali już odizolowani od reszty grupy i opuścili zgrupowanie oraz hotel we Frankfurcie. To właśnie tam przebywała cała nasza reprezentacja - czytamy w komunikacie. 

Zawodnicy Bayernu Monachium już od kilku dni przebywali pod ścisłą kontrolą, ponieważ w niedzielę razem z rodzinami uczestniczyli w tradycyjnym święcie piwa Oktoberfest. Niestety świętowanie przepłacili zdrowiem. 

Według informacji przekazanych przez DFB to nie koniec testów antygenowych w drużynie Niemiec. Wszystkie osoby, które miały bliski kontakt z Neuerem oraz Goretzką codziennie będą poddawane badaniom. Niewykluczone więc, że naszych zachodnich sąsiadów czekają większe kłopoty. 

Na pozytywny test piłkarzy Bayernu natychmiast zareagował Flick. W miejsce Neuera powołanie do kadry otrzymał Oliver Baumann z Hoffenheim. Z kolei zastępca Goretzki ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych godzin.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Sergio Busquets po sezonie odejdzie z FC Barcelony. Wiadomo, gdzie zamierza graćSergio Busquets po sezonie odejdzie z FC Barcelony. Wiadomo, gdzie zamierza grać

Niemcy zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli grupy A3 Ligi Narodów z dorobkiem sześciu punktów (trzy remisy i jedno zwycięstwo). Liderem grupy jest nieoczekiwanie reprezentacja Węgier - siedem punktów. Trzecie miejsce zajmują mistrzowie Europy, Włosi - pięć punktów. Z kolei na ostatnim miejscu z dorobkiem dwóch punktów jest reprezentacja Anglii. 

Więcej o: