Aleksander Buksa przypomniał o sobie. Strzelił gola z połowy [WIDEO]

Aleksander Buksa strzelił nieprawdopodobnego gola. Polski napastnik zdobył bramkę niemal z połowy boiska. Dokonał tego w meczu rezerw swojego klubu, Oud-Heverlee Leuven w trzeciej lidze belgijskiej.

Aleksander Buksa ma dopiero 19 lat, ale kibice kojarzą go już od dawna. Nie ma co się dziwić, bo to właśnie młodszy brat Adama, reprezentanta Polski, został najmłodszym strzelcem gola w historii Wisły Kraków. W sierpniu 2019 roku Aleksander Buksa zdobył bramkę w lidze mając zaledwie 16 lat i 220 dni. Jednocześnie został najmłodszym strzelcem gola w XXI wieku w polskiej ekstraklasie.

O Polaku zrobiło się głośno. "The Guardian" umieścił go wśród największych talentów urodzonych w 2003 roku, a jego losy miała śledzić nawet Barcelona. Zamiast katalońskiego klubu zgłosiła się Genoa, która rok temu podpisała z nim pięcioletni kontrakt. Wisła nie zarobiła na nim ani złotówki, bo piłkarzowi wygasła umowa. Rozstanie z Wisłą było bardzo burzliwe.

Cudowny gol Aleksandra Buksy w Belgii

W Genoi Buksa nie przebił się do pierwszego składu. Dlatego odszedł na wypożyczenie do belgijskiego Oud-Heverlee Leuven. Tam na razie też nie wywalczył miejsca w pierwszej jedenastce. Rytm meczowy utrzymuje dzięki występom w rezerwach. Kilka dni temu w meczu na poziomie 3. ligi belgijskiej strzelił nieprawdopodobnego gola. Dostał piłkę w kole środkowym na połowie rywala i… uderzył na bramkę. Piłka leciała długo, ale bramkarz będący na wykroku nie zdołał jej sięgnąć i ta wpadła do siatki. To pierwszy gol Buksy dla rezerw Oud-Heverlee Leuven. Niestety dla jego zespołu był to gol jedynie honorowy, bo drużyna Polaka przegrała z RFC Luettich 1:4. Gola Buksy można obejrzeć na poniższym filmie, od 1:40.

Co ciekawe, podobne wejście Buksa miał do Genoi. W meczu towarzyskim z Mainz (2:3) strzelił bardzo ładnego gola głową.