Tomasz Wołek nie żyje. Miał 74 lata

W wieku 74 lat zmarł komentator sportowy i dziennikarz Tomasz Wołek - taką informację podał na swoim Facebooku Piotr Fogler. Tę wiadomość potwierdziła również rodzina Tomasza Wołka w rozmowie z TOK FM.

Tomasz Wołek urodził się w 1947 roku w Gdańsku. Tam ukończył studia na Uniwersytecie Gdańskim z zakresu historii. Był mocno związany ze sportem – pracował jako rzecznik prasowy w Lechii Gdańsk i Arce Gdynia. Współpracował z tygodnikiem "Piłka Nożna" oraz redakcją sportową TVP. Angażował się w działalność opozycyjną w czasach PRL-u. Dlatego właśnie został zwolniony z TVP.

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Nicolas SchindelholzChoć nie zrobił wielkiej kariery, był ulubieńcem kibiców. Zmarł, mając 34 lata

Zmarł Tomasz Wołek

Był członkiem organizacji opozycyjnych. W 1980 roku wstąpił do "Solidarności". Po wprowadzeniu stanu wojennego organizował pomoc dla rodzin osób internowanych. 

Był również dziennikarzem politycznym. Swoje teksty publikował również w "Gazecie Wyborczej", "Rzeczypospolitej" i "Polityce". Od 19 lat był stałym gościem Jacka Żakowskiego w piątkowym Poranku Radia TOK FM. Jako dziennikarz sportowy pasjonował się futbolem w Ameryce Południowej. Napisał książki "Copa America" czy "Mexico Catolico". Za swoją działalność otrzymał Nagrodę Kisiela (1997) i został odznaczonym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011).

Fernando RicksenPił, ćpał i biegał nago po samolocie. Zmarł na ALS, ale walczył do ostatniego dnia

Więcej o: