Dwa kluby z Anglii zainteresowane zatrudnieniem byłego trenera Wisły Kraków

Dan Petrescu może niedługo zostać trenerem jednej z drużyn angielskiej Championship. Zainteresowane zstrudnieniem byłego trenera Wisły Kraków są Huddersfield i West Bromwich Albion.

Dan Petrescu dał się poznać kibicom Ekstraklasy w 2006 roku. Rumuński trener początkiem roku objął Wisłę Kraków, która po rundzie jesiennej była liderem rozgrywek. Ostatecznie zespół wywalczył wicemistrzostwo kraju, a 54-latek po nieudanym początku nowego sezonu został zwolniony. Najważniejszą przyczyną jego zwolnienia były jednak bardzo ciężkie treningi, które nie odpowiadały pewnemu gronu piłkarzy.

Zobacz wideo Kogo podziwia Milik? "Zawsze on był moim idolem"

Dan Petrescu szybko może znaleźć nowego pracodawcę. Dwa kluby w walce o rumuńskiego trenera

Petrescu obecnie jest trenerem występującego w najwyższej lidze rumuńskiej CFR Cluj. 54-latek wraz z klubem wywalczył dwa mistrzostwa kraju. W trwających rozgrywkach zespół prowadzony przez Rumuna zajmuje 4. pozycję w tabeli z sześcioma zwycięstwami na koncie. Wiele wskazuje na to, że niedługo były piłkarz może pożegnać się ze stanowiskiem.

Relacje między trenerem a właścicielem klubu, Nelu Vargą, są w ostatnim czasie napięte. Panowie mieli spotkać się wczoraj w celu omówienia szczegółów rozwiązania umowy, jednak Petrescu odwołał swój udział z powodu problemów zdrowotnych. Jak wcześniej zapowiedział, opuści klub, jeśli zostanie wypełniona klauzula rozwiązania zapisana w jego kontrakcie. Mowa o kwocie 400 tysięcy euro.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Rezygnując z udziału w spotkaniu 54-latek mógł dać sobie czas na rozpatrzenie ofert z angielskiej Championship. Według informacji "Gazeta Sporturilor" zatrudnieniem byłego trenera Wisły zainteresowane są Huddersfield i West Bromwich Albion. Petrescu zna smak pracy w lidze angielskiej, bowiem w latach 1995-2000 był zawodnikiem Chelsea. Już w trakcie kariery mówił, że chciałby kiedyś poprowadzić jeden z klubów w Anglii.

Grający na pozycji obrońcy lub pomocnika zawodnik wywalczył w karierze trzy mistrzostwa Rumunii w barwach Steauy Bukareszt. Ma również na koncie 95 występów w reprezentacji kraju, w których strzelił 12 bramek. W 1994 Petrescu wywalczył z kadrą ćwierćfinał mistrzostw świata, a w 2000 dotarł do 1/4 mistrzostw Europy.

Więcej o: