Paul Pogba objęty policyjną ochroną we Włoszech

Pojawiły się kolejne informacje w głośnej sprawie z udziałem Paula Pogby. Francuz, który miał paść ofiarą wymuszenia pieniędzy przez swojego brata Mathiasa, otrzymał ochronę policyjną.

Saga z udziałem braci Pogba ciągnie się już od dłuższego czasu. W lipcu tego roku francuski piłkarz złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, którego miał dopuścić się jego starszy brat Mathias i trzech kolegów z młodości. Chodziło o wyłudzenie 13 milionów euro. Jak informował "The Guardian" Mathias został zatrzymany przez angielską policję i spędził noc z 13 na 14 września w areszcie. Dwa dni później przyznał się do winy.

Zobacz wideo Kogo podziwia Milik? "Zawsze on był moim idolem"

Paul Pogba został objęty ochroną policyjną. Włosi wolą dmuchać na zimne

Wcześniej starszy z braci Pogba w mediach społecznościowych zapowiedział, że pokaże światu kompromitujące Paula materiały. Później nagrał też film w czterech językach. Swojego brata nazwał "tchórzem, zdrajcą i hipokrytą". Dodał, że przez niego prawie umarł.

Oprócz Mathiasa policja zatrzymała także trzech pozostałych podejrzanych. Szantażyści, oprócz próby wyłudzenia, pojawiali się także w miejscu pracy francuskiego pomocnika. W kwietniu odwiedzili go w Manchesterze, a po przenosinach do Juventusu pojawili się również w ośrodku szkoleniowym klubu. Bandyci dopuścili się też porwania zawodnika, które ten opisał w zeznaniach przed sądem.

- Pamiętam tylko jedno. Bardzo się bałem. Nie wiedziałem, do czego są oni zdolni. Dwóch mężczyzn wycelowało we mnie broń. Wtedy nie miałem innego wyjścia i w obawie o własne życie zapewniłem ich, że zapłacę tyle, ile oczekują - przyznał Paul, cytowany przez gazetę "Le Monde". 

Teraz pojawiły się kolejne informacje w tej sprawie. Jak donosi "Le Parisien" Paul Pogba otrzymał ochronę policyjną we Włoszech. Zdecydowano się na ten środek w celu zapewnienia piłkarzowi bezpieczeństwa.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kłopoty rodzinne to nie jedyny problem francuskiego pomocnika. 29-latek przeszedł niedawno operację kolana i według pierwszych informacji miał wrócić do gry dopiero w styczniu. Ostatnie doniesienia są znacznie bardziej optymistyczne. Jak donosi dziennik "L'Equipe" chirurg zawodnika przyznał, że jeśli rekonwalescencja przebiegnie zgodnie z planem, Pogba może być gotowy do gry już z początkiem listopada. 

To bardzo dobre wieści dla Francuzów, którzy w Katarze będą bronić mistrzowskiego tytułu. Trójkolorowi będą rywalizować w grupie D, a ich rywalami będą reprezentacje Australii, Danii i Tunezji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.