Spektakularny gol zza połowy przypieczętował zwycięstwo Polaków w ćwierćfinale MŚ [WIDEO]

Bartłomiej Dębicki zdobył wyjątkowej urody gola w meczu 1/8 finału Polska - Anglia na mistrzostwach świata w piłce nożnej sześcioosobowej.

Piękny gol padł w końcówce meczu przy prowadzeniu Polaków 3:2. Wtedy Anglicy, chcąc doprowadzić do remisu, zaryzykowali i wycofali bramkarza. W ostatnich sekundach stracili jednak piłkę. Przejął ją Bartosz Dębicki, przebiegł kilka metrów i strzelił zza połowy zewnętrzną częścią stopy. Z interwencją nie zdążył wracający do bramki Anglik i Polacy cieszyli się z wygranej 4:2.

alexandre lacazetteLacazette udzielił wywiadu, który stał się hitem sieci. Sprawa ma jednak drugie dno

Komplet zwycięstw w fazie grupowej

Polacy w fazie grupowej spisali się świetnie. Odnieśli cztery zwycięstwa. Pokonali Słowenię 2:0, Maroko 6:0, Kostarykę 8:0 oraz Litwę 4:1. Po zwycięstwie z Anglią teraz biało-czerwoni w ćwierćfinale zmierzą się z Bułgarią.

W innych piątkowych meczach 1/8 finału Niemcy po rzutach karnych pokonali Węgrów 3:2 (w regulaminowym czasie był remis 2:2), Bułgaria wygrała z Łotwą 2:1, a Ukraina okazała się lepsza od Słowenii 2:0. W sobotę zaplanowane są cztery ostatnie mecze 1/8 finału: Meksyk - Chile, Kazachstan - Mołdawia, Grecja - Szkocja i Włochy - Brazylia.

Polacy mają spore nadzieje na zdobycie medalu. W dwóch wcześniejszych mistrzostwach świata (w Portugalii 2018 i w Grecji 2019) przegrywali dopiero w finale. Najpierw z Niemcami, potem z Rosją.

Britain Soccer Premier LeagueSteven Gerrard poparł absurdalny pomysł szefa Chelsea. "Chciałbym to zobaczyć"

Ćwierćfinałowe starcie Polska - Bułgaria rozpocznie się w sobotę o godz. 18.40. Można je oglądać na YouTube pod tym linkiem.