Rosjanie zapytali UEFA o start w Euro 2024. Szokująca odpowiedź działaczy

Chociaż wydaje się, że w sytuacji wywołanej przez siebie wojny Rosja definitywnie została wykreślona z międzynarodowego sportu, to rzeczywistość jest zgoła odmienna. Nawet UEFA, która zawiesiła reprezentację tego kraju, zastanawia się, czy przedłużyć decyzję na okres eliminacji mistrzostw Europy.

UEFA nie może do końca zdecydować się, jakie stanowisko przyjmuje w sprawie Rosji, która bestialsko napadła na Ukrainę. Ostatnio podjęła dość kontrowersyjną decyzję i sprzedała prawa telewizyjne tamtejszej stacji Match TV. Na jej kanałach można oglądać mecze Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy.

Zobacz wideo Hit. Lewandowski tańczył z ojcem Boatenga. "Nie wychodziłby z dyskoteki"

Rosja wystartuje w eliminacjach ME 2024? Nie ma jeszcze decyzji

Po wybuchu wojny UEFA i FIFA podjęły zgodną decyzję o zawieszeniu udziału rosyjskiej drużyny narodowej oraz tamtejszych klubów w jakichkolwiek rozgrywkach międzynarodowych, które są organizowane przez obie federacje. Działania te sprawiły, że nie obejrzymy Rosji na MŚ w Katarze, ani rosyjskich klubów w europejskich pucharach. Z Ligi Mistrzów pozbyto się też firmy Gazprom, jednego z głównych sponsorów rozgrywek. 

Spain Soccer Conference LeagueTVP pokaże mecze Lecha w LKE. Wiadomo już które

Wciąż nie wiadomo jednak, jaki los czeka reprezentację kraju agresora w przypadku eliminacji do mistrzostw Europy w 2024 roku. Decyzja jeszcze nie zapadła! "UEFA bada kwestię dopuszczenia reprezentacji Rosji do Euro 2024. Losowanie eliminacji do turnieju odbędzie się we Frankfurcie 9 października" - donosi serwis sport.ua.

Do terminu losowania decyzja musi zostać podjęta, a na razie nie słychać nawet o tym, jakie opcje są rozważane. - Sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta - odpowiedziała UEFA na pytanie korespondenta "TASS", czy rosyjska drużyna narodowa będzie mogła zagrać w eliminacjach Euro 2024.

Rosjanie nie oglądają się na decyzję organizacji piłkarskich i chcąc zostać w stałej gotowości, przygotowują się do sparingów. 24 września rozegrają mecz towarzyski z drużyną Kirgistanu w Biszkeku, a następnie kolejny wyjazdowy mecz towarzyski z Iranem. Ten zaplanowano na listopad.

Więcej o: