Resovia Rzeszów ma nowego trenera. Zaskakujący powrót po 12 latach

We wtorek władze drugoligowej Resovii Rzeszów poinformowały o zwolnieniu dotychczasowego trenera, Tomasza Grzegorczyka. Jego miejsce zajął Mirosław Hajdo, który prowadził już drużynę z Podkarpacia w sezonie 2009/10. To spore zaskoczenie, ponieważ wydawało się, że 52-latek wypadł już z karuzeli trenerskiej.

Tomasz Grzegorczyk został zatrudniony na stanowisko trenera Resovii Rzeszów 1 lipca tego roku, zastępując Dawida Kroczka. Bilans drużyny pod jego wodzą był bardzo słaby - w 10 meczach odniosła tylko jedno zwycięstwo, cztery razy remisowała i pięć razy przegrywała, przez co obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi.

Zobacz wideo TV tego nie pokazała. Kibole kontra ochrona. Bandyci zniszczyli święto piłki

Mirosław Hajdo trenerem Resovii. Powrót po 12 latach

W efekcie Resovia poinformowała o zwolnieniu Grzegorczyka i zatrudnieniu Mirosława Hajdo. Będzie to dla niego pierwsza samodzielna praca na zawodowym poziomie od prawie dwóch lat. W połowie grudnia 2020 roku odszedł z Motoru Lublin, natomiast od września 2021 roku był szefem szkolenia w Akademii Cracovii. Wydawało się więc, że wypisał się z trenerskiej karuzeli.

- Obejmuję funkcję trenera w trudnym momencie dla drużyny oraz klubu. Znam wielu ludzi z najbliższego otoczenia i wiem jakie nastroje dominują w środowisku sympatyków Resovii. Tym bardziej jestem świadomy rangi powierzonego mi zadania - powiedział Hajdo klubowym mediom przy okazji prezentacji.

Hajdo stwierdził też, że Resovia zasługuje na więcej. - Nie zgadzam się z tym, że potencjał zespołu jest adekwatny do miejsca zajmowanego w tabeli. Uważam, że każdego z tych zawodników stać na zdecydowanie więcej. Dlatego też z wiarą w zespół i jego możliwości przystępujemy do realizacji zakładanego celu, którym jest marsz w górę ligowej tabeli - dodał.

Dla Mirosława Hajdo będzie to powrót do Resovii Rzeszów. Wcześniej prowadził tę drużynę w sezonie 2009/10 na trzecim szczeblu rozgrywkowym i zajął z nią na koniec rozgrywek trzecie miejsce, tuż za Niecieczą i Kolejarzem Stróże.

Wcześniej Hajdo pracował też w takich klubach, jak Cracovia, Dalin Myślenice, MZKS Alwernia, Kolejarz Stróże czy Kmita Zabierzów. Po sezonie w Resovii prowadził z kolei Termalicę Bruk-Bet Nieciecza, Przebój Wolbrom, Chojniczankę Chojnice, Sandecję Nowy Sącz, Cracovię, Garbarnię Kraków i Motor Lublin.

Więcej o: