Rosja to stan umysłu. Kibice idą na front. Utworzyli specjalne bojówki

Rosyjscy fani piłki nożnej idą na wojnę. Jak donosi portal "Aif.ru", kibice czołowych klubów Priemjer Ligi wstąpili do bojówek broniących Donbas. "Sympatycy futbolu tłumnie przybywają na front" - podkreślają dziennikarze.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już od ponad sześciu miesięcy. W trakcie wojny życie straciło tysiące żołnierzy oraz cywilów. Doszło także do aktów terroru, zakrawających nawet o ludobójstwo. Przeciwko agresji opowiedziało się wiele instytucji sportowych, które wykluczyły z rywalizacji zawodników pochodzących z państwa najeźdźcy. W taki sposób postąpiła także FIFA oraz UEFA. Wspomniane organizacje wyrzuciły z rozgrywek rosyjską drużynę narodową i tamtejsze kluby. Jednak nie wpłynęło to na postawę Władimira Putina, który podkreśla, że był przygotowany na takie konsekwencje

Zobacz wideo Szpilka o freakach. „Kiedyś byłbym tam największą gwiazdą. Ale wyrosłem z tego"

Rosyjscy fani idą na wojnę w Ukrainie. Hańba dla futbolu

Politycy z państwa agresora mówili wielokrotnie, że wykluczenie rosyjskich zawodników jest niesprawiedliwe, a sport powinien być neutralny. Jednak okazuje się, że sami nie stosują się do tej zasady. 

Jak poinformował portal "Aif.ru", rosyjscy fani piłki nożnej zainicjowali pewną akcję. Kibice założyli bojówki, których celem jest ochrona Donbasu. "Sympatycy futbolu tłumnie przybywają na front, gdzie przechodzą pierwsze szkolenia. Rekruci ukończyli już kurs młodego bojownika w brygadzie 'Wostok'. Teraz instruktorzy grup szturmowych w Mariupolu doskonalą ich umiejętności" - czytamy na portalu. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jak podają dziennikarze, akcja cieszy się dużym zainteresowaniem w kraju. Do bojówek dołączyło już wielu kibiców. Są to fani takich klubów, jak CSKA, Spartak Moskwa, Urał Jekaterynburg, Zenit Petersburg, Amkar Perm i FK Rostów. "Obecnie szkolone są małe grupy rozpoznawcze i szturmowe piechoty oraz saperzy" - podkreśla redakcja.

Jak donoszą dziennikarze, fani zdecydowali się zrezygnować z kibicowania i udać się na front. Latem wystartowała kolejna edycja Priemjer Ligi. Po 8. kolejkach liderem jest Zenit Petersburg z dorobkiem 20 punktów. Na drugim miejscu znajduje się CSKA Moskwa - 17 punktów. Prowizoryczne podium uzupełnia FK Krasnodar, a więc klub, w którym jeszcze do niedawna grał Grzegorz Krychowiak. Polak aktualnie przebywa na wypożyczeniu w saudyjskim Al-Shabab. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.