Dramat Paula Pogby. Koniec marzeń o mundialu? Allegri potwierdza

Paul Pogba będzie musiał poczekać na swój debiut po powrocie do Juventusu. I to nawet nie kilka tygodni, a miesięcy. Pomocnik przejdzie operację kolana, co potwierdził na konferencji prasowej trener Massimiliano Allegri. Pod dużym znakiem zapytania stanął też jego udział na mistrzostwach świata w Katarze.

Dużo się dzieje w ostatnich tygodniach w życiu prywatnym Paula Pogby. Dopiero co udał się do Centralnego Biura ds. Walki z Przestępczością Zorganizowaną, gdzie złożył zeznania obciążające m.in. jego brata Mathiasa, z którym nie ma dobrych relacji. Według zeznań chciał on wraz z kilkoma kolegami z przeszłości wyłudzić od piłkarza 13 mln euro. Miała to być opłata za 13 lat ochrony. Mathias Pogba odpowiedział na zarzuty twierdząc, że jego brat to tchórz, zdrajca i hipokryta.

Zobacz wideo Mueller błyskawicznie reaguje na losowanie LM i wysyła wiadomość do Lewandowskiego. "Panie Lewangoalski"

Do tego dochodzą też kontakty Paula Pogby z szamanem i kilka wersji tego spotkania. W mediach podano informacje, że Francuzowi chodziło o rzucenie klątwy na Kyliana Mbappe. Kilka dni temu zmieniono tę wersję. Pogba miał prosić szamana o zaklęcie chroniące go przed urazami. Według najnowszych doniesień była to z kolei prośba o bramkostrzelność. 

Ceferin wygadał się ws. gospodarza mundialu. Dwa lata za wcześnie. Ceferin wygadał się ws. gospodarza mundialu. Dwa lata za wcześnie. "Jestem pewien"

Allegri potwierdza problemy Pogby. Wyjazd na mistrzostwa świata stoi pod znakiem zapytania

Jedno jest pewne, nawet jeśli Pogba prosił szamana o ochronę przed urazami, to szaman się nie spełnił. W poniedziałek rano portal Sky Sport Italia poinformował, że 29-letniego pomocnika czeka operacja kolana. Czeka go sześć tygodni przerwy, a potem jeszcze rehabilitacja. Informacje o urazie potwierdził trener Juventusu, Massimiliano Allegri. - Dziś rano Paul Pogba trenował po raz drugi, ale potem przestał. Wtedy podjęto decyzję o operacji - powiedział szkoleniowiec na konferencji przed meczem z PSG w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Operacja to zła wiadomość nie tylko dla piłkarza czy Juventusu, ale też Didiera Deschampsa, selekcjonera reprezentacji Francji. Allegri wspomniał o bardzo długim czasie rehabilitacji. - Realnie będziemy mogli go odzyskać w styczniu - powiedział trener Juventusu.

Oznacza to, że Paul Pogba może nie polecieć do Kataru na mistrzostwa świata. Mundial rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Francuzi będą bronili tytułu wywalczonego na poprzednich zawodach w Rosji. Pogba był jednym z członków zespołu, który wygrał mistrzostwa. 

Paul Pogba doznał urazu łąkotki bocznej podczas tournée po Stanach Zjednoczonych. Juventus wciąż nie wydał oficjalnego oświadczenia w sprawie jego stanu zdrowia. 

Dariusz Michalczewski mógł wrócić na ring! 'Tiger' otrzymał astronomiczną propozycjęDwa lata i bankructwo. Michalczewski wprost. "Jesteśmy życiowo upośledzeni"

Więcej o: