Sensacyjny wybór Wieczystej Kraków na nowego trenera. Zwrot akcji

Wieczysta Kraków podjęła tydzień temu decyzję o zwolnieniu Franciszka Smudy z funkcji trenera. Wiele wskazywało na to, że jego następcą w krakowskim zespole zostanie Krzysztof Brede. Z informacji podawanych przez "Przegląd Sportowy" wynika jednak, że kolejnym trenerem Wieczystej Kraków będzie Kamil Kiereś.

Franciszek Smuda od 27 czerwca 2021 r. był trenerem Wieczystej Kraków. Tydzień temu kontrakt między byłym selekcjonerem reprezentacji Polski a krakowskim klubem został rozwiązany za porozumieniem stron. Obecnie tymczasowym prowadzącym drużynę Wieczystej Kraków jest były asystent Smudy, Rafał Jędrszczyk.

Zobacz wideo Wieczysta sunie w górę. Odważna deklaracja Peszki

Kamil Kiereś prawdopodobnym następcą Franciszka Smudy w Wieczystej Kraków

W ciągu ostatnich dni w mediach trwały spekulacje na temat tego, jaki trener na stałe zwiąże się z Wieczystą Kraków. Pisano, iż największe szanse na objęcie tego stanowiska ma Krzysztof Brede.

Jak podaje jednak "Przegląd Sportowy", obecnie najbardziej prawdopodobne jest pozytywne rozpatrzenie kandydatury Kamila Kieresia. 

Kamil Kiereś był ostatnio związany z Górnikiem Łęczna. W kwietniu 47-latek złożył rezygnację ze stanowiska, które piastował przez blisko trzy lata. W tym czasie zaliczył z zespołem dwa awanse z rzędu. Najpierw z drugiej do pierwszej ligi, a następnie do Ekstraklasy. Piotr Sadczuk, Prezes Zarządu Górnika Łęczna, kończąc współpracę w Kieresiem, docenił osiągnięcia trenera:

- W imieniu całej społeczności Górnika Łęczna pragnę podziękować trenerowi Kieresowi za te blisko trzy lata spędzone w naszym klubie. Trener zostanie z pewnością zapamiętany jako twórca jednego z największych sukcesów zielono-czarnych ostatnich lat - mówił wówczas Sadczuk.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wieczysta Kraków nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Po naszpikowanym znanymi nazwiskami zespole oczekuje się dominowania nad mniej zamożnymi drużynami. Tymczasem krakowski klub po sześciu spotkaniach znajduje się dopiero na 4. lokacie w IV grupie III ligi. Do będących na pierwszym miejscu rezerw Cracovii brakuje mu 5 pkt.

Więcej o: