Sensacja. Wiadomo, kto zastąpi Smudę w Wieczystej. "Na 99,9 procent"

Tego się raczej nikt nie spodziewał! Krzysztof Brede, były trener Podbeskidzia, ma zastąpić Franciszka Smudę - informuje Szymon Jadczak, dziennikarz Wirtualnej Polski.

Wieczysta Kraków powstała w latach 40., ale sławę przyniosły jej dopiero ostatnie lata, gdy na jej czele stanął Wojciech Kwiecień. Biznesmen, który nie żałował poważnych inwestycji. Dzięki głośnym transferom byłych reprezentantów (m.in. Sławomira Peszki i Radosława Majewskiego) klub szybko pnie się w hierarchii. Jeszcze niedawno występował w A-klasie, a miniony sezon zakończył jako triumfator IV ligi (piąty poziom rozgrywkowy w Polsce). 

Zobacz wideo Wieczysta sunie w górę. Odważna deklaracja Peszki

W nowym sezonie III ligi zespół Franciszka Smudy zanotował lekki falstart. Po pięciu meczach miała na koncie tylko osiem punktów (dwie wygrane, dwa remisy i porażka) i zajmuje siódme miejsce, więc Smuda został zwolniony.

"Informujemy, że dzisiaj za porozumieniem stron kontrakt z Wieczystą rozwiązał trener Franciszek Smuda. Dziękujemy za dotychczasowy wkład w wyniki pierwszej drużyny" - napisał kilka dni temu klub na Twitterze.

Smuda prowadził Wieczystą od lipca 2021 roku. Wywalczył awans do III ligi i zdobył Małopolski Puchar Polski. Kandydatem na następcę był Maciej Musiał, ale odmówił, bo zamierza dalej pracować w Garbarni Kraków.

Brede trafi do Wieczystej?

Jak poinformował Szymon Jadczak, dziennikarz śledczy WP, nowym trenerem ma zostać Krzysztof Brede. "Były piłkarz Lechii i Jagiellonii, trener Podbeskidzia, przyjeżdża dziś do Krakowa na rozmowy z szefostwem Wieczystej. Na 99 proc. zastąpi zwolnionego w weekend Franciszka Smudę" - czytamy na Twitterze.

41-latek zaczynał przygodę trenerską dekadę temu jako asystent w Lechii Gdańsk. Asystentem był także w Jagiellonii. Pierwszym trenerem był w Chojniczace oraz w Podbeskidziu, gdzie jego średnia punktowa na mecz wyniosła 1,49 (po 86 spotkaniach). Od dwóch lat jest bezrobotny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.