Nowy klub Mariusza Stępińskiego. Powrót na stare śmieci

Mariusz Stępiński po trzech latach oficjalnie odszedł z Hellasu Werona. Polski napastnik przeniósł się do cypryjskiego Arisu Limassol, do którego był wypożyczony w ubiegłym sezonie i pozostawił po sobie dobre wrażenie.

W ubiegłym sezonie Mariusz Stępiński był wypożyczony do Arisu Limassol, w którego barwach rozegrał całkiem udane rozgrywki. W 25 meczach strzelił dziewięć goli i miał trzy asysty. Dzięki temu władze cypryjskiego klubu postanowiły sprowadzić polskiego napastnika na stałe.

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają?

Mariusz Stępiński na stałe w Arisie Limassol

Hellas Werona za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował, że Stępiński wrócił do Arisu Limassol, jednak tym razem w formie transferu definitywnego. "Dziękujemy Mariuszowi i życzymy mu wszystkiego najlepszego w kolejnych etapach kariery sportowej" - napisano w oświadczeniu.

Tym samym Polak pożegnał się z Hellasem, którego piłkarzem był od września 2019 roku, najpierw będąc wypożyczonym z Chievo, a następnie przenosząc się do tego klubu na stałe. Przez ten czas Stępiński rozegrał 63 spotkania, w których strzelił 11 goli i zanotował dwie asysty.

Jako formalny zawodnik Hellasu, Stępiński dwukrotnie trafiał do innych klubów na wypożyczenie - poza Arisem Limassol, sezon 2020/21 spędził w Lecce. Wcześniej grał też w FC Nantes, Ruchu Chorzów, FC Nuernberg, Wiśle Kraków i Widzewie Łódź.

Mariusz Stępiński nie jest jedynym Polakiem, który tego lata trafił do cypryjskiej ligi. Na początku lipca, również do Arisu Limassol przeniósł się były już piłkarz Jagiellonii Białystok, Karol Struski.

W ostatni wtorek natomiast Pafos FC poinformowało o rocznym wypożyczeniu Filipa Majchrowicza z Radomiaka Radom, który w nowym zespole zastąpi Artura Rudko, nowego piłkarza Lecha Poznań.

Więcej o:
Copyright © Agora SA