Były reprezentant i mistrz Polski wraca do gry. Wznowił karierę w wieku 41 lat

Były kadrowicz i mistrz Polski z Wisłą Kraków Łukasz Garguła wraca do grania w piłkę. Po ponad rocznej przerwie dołączył do IV-ligowego zespołu.

Łukasz Garguła całą swoją karierę spędził w Polsce. Swoją karierę rozpoczynał w Piaście Iłowa, potem reprezentował Polar Wrocław. Stamtąd trafił do GKS-u Bełchatów i tam wypłynął na szerokie wody. Jego dobra forma zaowocowała transferem do czołowej wówczas drużyny w kraju, czyli Wisły Kraków, z którą w 2011 roku zdobył mistrzostwo Polski. Grał też w europejskich pucharach. W 2006 roku zadebiutował w reprezentacji Polski. Zagrał w niej 16 spotkań, pojechał też na Euro 2008, ale nie zagrał ani minuty.

Zobacz wideo Mueller błyskawicznie reaguje na losowanie LM i wysyła wiadomość do Lewandowskiego. "Panie Lewangoalski"

Łukasz Garguła wraca na boisko

W 2015 roku Garguła odszedł z Wisły i trafił do Miedzi Legnica, gdzie występował przez cztery lata. W 2019 roku przeszedł do Lechii Zielona Góra, a w lipcu 2021 roku jego kontakt wygasł i wydawało się, że 41-letni dziś piłkarz zawiesi buty na kołku.

Pomocnik nie wytrzymał jednak długo na piłkarskiej emeryturze. Jak się okazuje wznowił karierę. Postanowił zagrać w zespole, w którym zaczynał, czyli w Piaście Iłowa. Aktualnie zespół ten występuje w IV lidze, czyli na piątym poziomie rozgrywkowym. Zespół zajmuje przedostatnie, 17. miejsce. Ma jeden punkt po pięciu spotkaniach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.