Holender zachwycony transferami Polaków. "Powinni grać w wyjściowym składzie"

Holenderski dziennikarz Sander Maassen van den Brink w rozmowie z WP SportoweFakty ocenił transfery Kacpra Kozłowskiego i Bartosza Białka do Vitesse Arnhem. Jego zdaniem klub podjął bardzo dobrą decyzję, sprowadzając młodych reprezentantów Polski. - Myślę, że obaj powinni grać w wyjściowej jedenastce - stwierdził.

Vitesse Arnhem w ostatnich dniach letniego okna transferowego zdecydowało się na sprowadzenie aż dwóch reprezentantów Polski. Z Brighton & Hove Albion wypożyczono Kacpra Kozłowskiego. Kilka dni później ogłoszono, że do drużyny, również na zasadzie wypożyczenia, dołączy Bartosz Białek z Wolfsburga. Obaj zostaną w Eredivisie do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz wideo Szpilka o freakach. „Kiedyś byłbym tam największą gwiazdą. Ale wyrosłem z tego"

Holenderski dziennikarz ocenił transfery Kacpra Kozłowskiego i Bartosza Białka. "Obaj powinni grać w wyjściowej jedenastce"

Kozłowski zdążył już nawet zadebiutować w nowych barwach. Rozegrał 35. minut w meczu z RKC Waalwijk (2:2). Białek będzie miał ku temu okazję już w najbliższy weekend. W niedzielę Vitesse zmierzy się na wyjeździe z Groningen. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Choć Polacy na razie nie zdążyli zaprezentować pełni swoich umiejętności, w Holandii już teraz bardzo pozytywnie ocenia się ich transfery. Obaj nie mieli szans na grę w swoich macierzystych zespołach, Vitesse mogą dać jednak odpowiednią jakość do walki o czołowe lokaty w lidze. Tak uważa Sander Maassen van den Brink z portalu "Omroep Gelderland".

- Myślę, że obaj powinni grać w wyjściowej jedenastce. Inaczej Vitesse by ich nie wypożyczało. Klub potrzebuje teraz dużo jakości - stwierdził Holender w rozmowie z WP SportoweFakty

Vitesse sprowadziło jednak Kacprowi Kozłowskiego rywala do gry w pierwszym składzie. Z Bayernu Monachium wypożyczono utalentowanego Chorwata Gabriela Vidovicia. Do tego trener Thomas Letsch w ostatnich meczach decydował się na ustawienie bez klasycznej "10", a więc pozycji na której Polak radzi sobie najlepiej. Zdaniem van den Brinka, nasz rodak poradzi sobie z tymi problemami. - Kozłowski prawdopodobnie zagra też na "8" lub "6". Ma wystarczająco dużo talentu, aby tam występować - powiedział. 

A jakie oczekiwania rozmówca WP ma wobec Bartosza Białka? Jego zdaniem wychowanek Zagłębia Lubin strzeli dla Vitesse w tym sezonie przynajmniej kilka ważnych bramek. - To bardzo pozytywne wzmocnienie, podobnie zresztą jak Kozłowski. Grał wiele meczów w pierwszym składzie VfL Wolfsburg. Może uda mu się zdobyć bramki dla Vitesse. Drużyna potrzebuje zawodnika, który potrafi strzelać gole - stwierdził. - Myślę, że Białek strzeli minimum 10-12 goli w całym sezonie - podsumował. 

Vitesse Arnhem z jednym punktem po czterech kolejkach sezonu 2022/2023 znajduje się dopiero na 16. miejscu i otwiera strefę spadkową. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA