Ogromny kłopot Wieczystej. Wybrała nowego trenera, a ten... zrezygnował

Po zwolnieniu Franciszka Smudy Wieczysta Kraków poszukuje nowego szkoleniowca. Kandydatem był Maciej Musiał, ale odmówił i zostanie w Garbarni Kraków.

Po 5 kolejkach Wieczysta Kraków w trzeciej lidze zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Oczekiwania były zdecydowanie większe. Wieczysta w tym sezonie wygrała zaledwie dwa mecze, co nie zadowoliło właścicieli klubu. Rozczarowujące wyniki spotkały się z natychmiastową reakcją władz.

Zobacz wideo Najwyższy kontrakt w historii Rakowa. "To jest inwestycja" [Sport.pl LIVE]

Wieczysta szuka trenera. Musiał już odmówił

W poniedziałek rano portal Interia poinformował o tym, że Franciszek Smuda może pożegnać się z ławką trenerską Wieczystej. Na potwierdzenie informacji nie trzeba było długo czekać - kilka godzin później klub oficjalnie poinformował o rozstaniu z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski.

"Informujemy, że dzisiaj za porozumieniem stron kontrakt z Wieczystą rozwiązał trener Franciszek Smuda. Dziękujemy za dotychczasowy wkład w wyniki pierwszej drużyny" - napisał klub na swoim profilu na Twitterze.

Teraz trwają gorączkowe poszukiwania nowego szkoleniowca. W mediach zaczęły pojawiać się pogłoski, że schedę po Smudzie przejmie trener Garbarni Kraków Maciej Musiał. Szybko uciął to jednak obecny klub wspomnianego szkoleniowca. Garbarnia wydała bowiem komunikat, w którym poinformowała, że Musiał zrezygnował z przejścia do Wieczystej. "Trener w dalszym ciągu będzie kontynuował rozpoczęty projekt w Garbarni Kraków" - czytamy w komunikacie.

Władze Wieczystej będą chciały szybko znaleźć kogoś innego na stanowisko trenera. Zwłaszcza że piłkarze z Małopolski przegrali w środę kolejne spotkanie. Tym razem silniejsza okazała się Radunia Stężyca. Piłkarze Sebastiana Letniowskiego pokonali Wieczystą 2:0 w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.