Oficjalnie: Smuda zwolniony z Wieczystej. Zespół ma tymczasowego trenera

Potwierdziły się medialne doniesienia. Franciszek Smuda został oficjalnie zwolniony z Wieczystej Kraków po kolejnej kolejce bez wygranej. "Dziękujemy za wkład w wyniki pierwszej drużyny" - żegna byłego selekcjonera reprezentacji Wieczysta.

Wieczysta Kraków po awansie z IV ligi nie ma łatwego startu w III lidze. Po 5 kolejkach krakowianie zajmują 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Wieczysta w tym sezonie wygrała zaledwie dwa mecze, co nie zadowoliło właścicieli klubu. Rozczarowujące wyniki spotkały się z natychmiastową reakcją władz.

Zobacz wideo Najwyższy kontrakt w historii Rakowa. "To jest inwestycja" [Sport.pl LIVE]

Franciszek Smuda zwolniony. Wieczysta Kraków potwierdza medialne doniesienia

W poniedziałek rano portal Interia poinformował o tym, że Franciszek Smuda może pożegnać się z ławką trenerską Wieczystej. Na potwierdzenie informacji nie trzeba było długo czekać - kilka godzin później klub oficjalnie poinformował o rozstaniu z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski.

"Informujemy, że dzisiaj za porozumieniem stron kontrakt z Wieczystą rozwiązał trener Franciszek Smuda. Dziękujemy za dotychczasowy wkład w wyniki pierwszej drużyny" - napisał klub na swoim profilu na Twitterze.

Smuda prowadził Wieczystą od lipca 2021 roku. W przeciągu tego czasu doprowadził klub do awansu do III ligi, a także zdobył z nim Małopolski Puchar Polski. Po rozczarowującym początku bieżących rozgrywek i sobotnim remisie ze Stalą Stalowa Wola szkoleniowiec przestał pełnić swoją funkcję.

Nazwisko nowego trenera Wieczystej nie jest jeszcze znane. Media spekulują, że Smuda może zostać zastąpiony przez Macieja Musiała, który w ostatnim czasie pracował w Garbarni Kraków. Do momentu ogłoszenia nazwiska nowego szkoleniowca Wieczysta będzie prowadzona przez Rafała Jędrszczyka - dotychczasowego asystenta Franciszka Smudy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.