Polonia Warszawa gromi Hutnika przy Suchych Stawach

Polonia Warszawa wygrywa drugi mecz w sezonie II ligi. Zespół prowadzony przez Rafała Smalca nie miał żadnych problemów z pokonaniem Hutnika Kraków i wygrał 4:1 przy Suchych Stawach. Pierwsze dwie bramki w sezonie zdobył Wojciech Fadecki.

Polonia Warszawa rozpoczęła sezon II ligi od porażki 1:2 z Pogonią Siedlce. W kolejnym meczu przeciwko Stomilowi Olsztyn doszło do sporej wpadki, ponieważ władze klubu zgłosiły imprezę na zaledwie 2,5 tysiąca osób. Wielu kibiców nie weszło więc na stadion, a ci, którzy zdążyli w czas, ostentacyjnie zeszli z trybun na kilka minut w ramach protestu. Polonia później przepraszała za sytuację w oficjalnych oświadczeniach. Po sześciu kolejkach zespół prowadzony przez Rafała Smalca miał tylko jedno zwycięstwo i aż cztery remisy.

Zobacz wideo Jeden z największych transferów Legii to katastrofa. "Gościu nie łapie się w 3. lidze" [Sport.pl LIVE]

Druga wygrana Polonii Warszawa w sezonie. Wysokie zwycięstwo

Polonia Warszawa szybko wzięła się do roboty i wykorzystała słabszą grę gospodarzy. Stołeczny klub prowadził 1:0 od piątej minuty i bramki zdobytej przez Wojciecha Fadeckiego. Sześć minut później Kacper Szewczyk został pokonany przez Macieja Kowalskiego-Haberka, a w 36. minucie Polonia prowadziła już trzema bramkami. Tym razem bramkę zdobył Michał Fidziukiewicz. 31-letni napastnik wcześniej trafiał już w spotkaniach ze Stomilem Olsztyn (1:1), Śląskiem II Wrocław (1:1) i Lechem II Poznań (3:1).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Druga połowa też się nie rozpoczęła dobrze dla Hutnika, ponieważ Polonia Warszawa otrzymała rzut karny w 50. minucie, który bez problemu wykorzystał Wojciech Fadecki. Stołeczny klub miał mecz pod kontrolą, ale stracił bramkę w 85. minucie za sprawą Krzysztofa Świątka. Ostatecznie Polonia wygrała 4:1 przy Suchych Stawach i mogła się cieszyć z drugiego zwycięstwo w sezonie II ligi.

Tym samym Polonia Warszawa awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli II ligi z dziesięcioma punktami i traci dwanaście punktów do prowadzącej Kotwicy Kołobrzeg. Z kolei Hutnik Kraków ma tylko siedem punktów po ośmiu meczach i znajduje się w strefie spadkowej. Polonia zagra kolejny mecz w sezonie z Siarką Tarnobrzeg (03.09), natomiast kolejnym rywalem Hutnika będzie Garbarnia Kraków (03.09).

Hutnik Kraków-Polonia Warszawa 1:4 (0:3)

Bramki: Krzysztof Świątek (85') - Wojciech Fadecki (5', 50'), Maciej Kowalski-Haberek (11'), Michał Fidziukiewicz (36')

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.