Klub Rybusa ma nowego właściciela. To druga najbogatsza firma w kraju

Rosyjskie przedsiębiorstwo naftowe Łukoil został nowym właścicielem Spartaku Moskwa. Może to być tylko początek wielkich zmian w klubie, którego zawodnikiem jest Maciej Rybus.

Maciej Rybus od początku lipca jest zawodnikiem Spartaku Moskwa. Polak zagrał w dwóch spotkaniach rosyjskiej Premier Ligi w barwach nowej drużyny. Wcześniej pięć sezonów spędził w innym moskiewskim klubie Lokomotiwie. 

Zobacz wideo Lewandowski już czaruje. Stadion aż jęknął [SPORT.PL LIVE #31]

Wielkie zmiany w Spartaku. Klub z nowym właścicielem po 18 latach

W ostatnich dniach w klubie Polaka zaszły poważne zmiany. Właścicielem Spartaku została firma Łukoil, która przez długi czas była głównym sponsorem drużyny. Jest to efekt decyzji Leonida Fieduna, który od 2004 roku był prezesem klubu. Rosyjski biznesem był jednym z udziałowców i wiceprezesem Łukoila, ale dwa miesiące temu zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Teraz Fiedun zdecydował na sprzedaż Spartaka, a na jego zakup zdecydował się dotychczasowy sponsor. Koncern nabył 100 procent udziałów klubu. Dodatkowo gigant naftowy, który pod względem przychodów przed wprowadzeniem sankcji za napaść Rosji na Ukrainę był drugim najbogatszym po Gazpromie przedsiębiorstwem w kraju, przejął kontrolę nad stadionem Spartaka, Otkritie Bank Arena. To może okazać się początkiem wielkich zmian z rosyjskim klubie. 

Spartak ma za sobą dobry początek sezonu. Zespół Macieja Rybusa ma 13 punktów i zajmuje drugie miejsce w rosyjskiej Premier Lidze. Na taki wynik składają się cztery zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka. Miała ona miejsce w ostatnim spotkaniu - 0:1 z Dynamo Moskwa

Spartak jest dziesięciokrotnym mistrzem Rosji. Ostatni tytuł zespół zdobył w 2017 roku. Poprzedni sezon był w wykonaniu moskiewskiej drużyny bardzo słaby. Podopieczni Paolo Vanolego zakończyli go dopiero na 10. lokacie. Mimo kiepskiej postawie w lidze Spartakowi udało się wywalczyć Puchar Rosji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.