Przełamanie Kamila Jóźwiaka w nowym klubie. Trzy minuty [WIDEO]

Kamil Jóźwiak w końcu zaliczył asystę w meczu ligowym w Stanach Zjednoczonych. Polak popisał się świetnym dośrodkowaniem zaledwie trzy minuty po tym, jak wszedł na boisko. Jego Charlotte FC przegrało jednak z Orlando City 1:2.

Kamil Jóźwiak od marca tego roku jest piłkarzem amerykańskiego Charlotte. Polak trafił do klubu z MLS z angielskiego Derby County. Jóźwiak, który jeszcze niedawno był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski, za oceanem jednak nie zachwyca. Dla amerykańskiego klubu rozegrał 15 spotkań i zaliczył w nich tylko jedną asystę – w US Open Cup.

Robert Lewandowski i Xavi HernandezXavi zasypał Lewandowskiego lawiną pochwał

Jóźwiak wszedł i od razu pomógł. Ale zespół Polaków i tak przegrał

Jóźwiak przełamał się w nocy z niedzieli na poniedziałek w meczu jego Charlotte z Orlando City. Polak zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko w 63. minucie, zaledwie minutę po tym, jak jego zespół stracił gola. Zaledwie trzy minuty później Jóźwiak kapitalnie dośrodkował w pole karne, prosto na głowę Orrina McKinze Gainesa II, a ten doprowadził do wyrównania. Niestety dla Charlotte, ostatnie słowo należało do rywali. W 89. minucie Orlando strzeliło gola na 2:1 i zgarnęło trzy punkty.

Dodajmy, że w drużynie Charlotte pełne 90 minut rozegrali dwaj inni Polacy – Jan Sobociński i Karol Świderski. Ich drużyna po 27 kolejkach zajmuje 10. miejsce w Konferencji Wschodniej. Następny mecz zagra u siebie z sąsiadującym w tabeli Toronto FC.