Kapitalny mecz Modricia i kolejny gol Benzemy. Real się nie zatrzymuje

Cztery bramki dla Realu Madryt i kolejne zwycięstwo w nowym sezonie La Ligi. Tym razem obrońcy tytułu mistrzów Hiszpanii pokonali 4:1 Celtę Vigo. Gole dla zwycięskiej ekipy strzelali Karim Benzema, Luka Modrić, Vinicius Junior i Federico Valverde.

Kapitalnie Real Madryt rozpoczął marsz po obronę tytułu mistrzów Hiszpanii w tym sezonie. Dwie kolejki i dwa zwycięstwa. Najpierw "Królewscy" wygrali z Almerią 2:1, a w sobotę zdecydowanie pokonali Celtę Vigo 4:1.

Popis Modricia i zdecydowane zwycięstwo Realu Madryt

Strzelanie do bramki rywali rozpoczął nie kto inny, jak sam Karim Benzema. Francuz, który jest poważnym kandydatem do Złotej Piłki, wciąż popisuje się znakomitą skutecznością. Tym razem nie trafił po świetnej akcji, a z linii 11. metra. W 13. minucie piłkarze Carlo Ancelottiego wywalczyli rzut karny. Wszystko za sprawą Davida Alaby, którego strzał zatrzymał się na ręce Renato Tapii. Benzema pewnie dał prowadzenie.

Simon Terodde został bohaterem internetuOstra samokrytyka piłkarza Schalke. "Wyglądam jak g***o"

Początek tego spotkania można było określić wymianą rzutów karych. A to dlatego, że Real jeszcze nie zdążył się dobrze nacieszyć prowadzeniem, a już pod własną bramką ręka Edera Militao miała kontakt z piłką. Arbiter wskazał na wapno i chwilę później był już remis. Wyrównanie w 23. minucie dał Iago Aspas.

Real nie załamał się jednak szybką utratą prowadzenia i przejął inicjatywę. Swój kunszt znakomicie prezentował Luka Modrić, którzy bardzo często nakręcał akcje zdobywców Superpucharu Europy. W środku pola grał po prostu fantastycznie. Jego praca została nagrodzona w 41. minucie, kiedy to popisał się kapitalnym strzałem tuż zza pola karnego i dał ponowne prowadzenie swojej ekipie.

Na tym jednak popis Chorwata się nie zakończył. Po zmianie stron, w 56. minucie, zaliczył błyskotliwą asystę przy trafieniu Viniciusa Juniora. Real wychodził z kontrą po nieudanej akcji Celty. Modrić z własnej połowy wykonał dalekie podanie do przodu w kierunku Viniciusa. Ten wyprzedził obrońców przeciwników, zwiódł bramkarza i trafił do siatki.

Vinicius Junior po strzeleniu gola poszedł w ślady Modricia, bo w 66. minucie to on popisał się znakomitą asystą w kierunku Federico Valverde. Urugwajczyk pewnym strzałem ustalił wynik spotkania na 4:1. Zwycięstwo mistrzów Hiszpanii mogło być bardziej okazałe, ale Eden Hazard nie wykorzystał rzutu karnego w 87 minucie. dobitka ze strony Karima Benzemy również została zatrzymana przez golkipera Celty Agustín Marchesina.

Triumfatorzy Ligi Mistrzów w minionym sezonie są aktualnie liderami w tabeli La Ligi. W sobotnim zwycięstwie nie przeszkodził im nawet brak Casemiro, który został sprzedany do Manchesteru United, ani Toniego Kroosa. Niemiec zmaga się z chorobą.