Ryan Giggs rozpłakał się przed sądem. "Najgorsza noc w całym moim życiu"

Trwa proces Ryana Giggsa. Były piłkarz Manchesteru United został oskarżony przez swoją dawną partnerkę o napaść, uszkodzenia ciała oraz "zachowania zmuszające ją niemal do niewolnictwa". Podczas kolejnego przesłuchania przyznał, że noc spędzona w areszcie była "najgorszą w całym jego życiu".

Proces byłego zawodnika Manchesteru United i selekcjonera reprezentacji Walii ruszył tydzień temu w poniedziałek. Ryan Giggs został oskarżony o m.in. o napaść na byłą partnerkę - Kate Greville - i jej siostrę - Emmę. Pierwsze relacje z procesu poruszyły media w całej Europie.

Zobacz wideo

Ryan Giggs w środę rozpłakał się podczas przesłuchania, gdy podkreślił, że spędzenie nocy w policyjnej celi "było najgorszym doświadczeniem w całym życiu". Były piłkarz Manchesteru United został poproszony o opisanie wieczoru, w którym został aresztowany. Jak przyznał, czuł się "zdezorientowany i przestraszony" tym, że został oskarżony o napaść i uderzenie głową swojej dziewczyny.

Następnie Giggs powtórzył zeznania, które złożył poprzez oświadczenie, odczytane w sądzie we wtorek. Walijczyk nie zamierzał zranić swojej dziewczyny, a przypadkowo zderzyli się głowami, gdy Greville próbowała wyciągnąć telefon z kieszeni.

Kłopoty legendy Manchesteru United

Giggs po raz pierwszy został zatrzymany 1 listopada 2020 roku, kiedy Greville zgłosiła napaść i uszkodzenie ciała. Był to nie tylko początek jego problemów, ale też początek końca jego pracy z reprezentacją Walii. Giggs oficjalnie zrezygnował z posady w czerwcu tego roku. 

Spekulowano, że 48-latek zrobi to szybciej, ale proces, który miał ruszyć w styczniu, opóźnił się z powodu pandemii koronawirusa. W sumie Giggs usłyszał trzy zarzuty, do których się nie przyznaje. Jego adwokat - Chris Daw - przekonuje, że zarzuty są głównie oparte na wyolbrzymieniu i sporym zniekształceniu.

Giggs to legenda Manchesteru United. Jako zawodnik Walijczyk spędził w klubie 27 lat, rozegrał 963 mecze, strzelił 168 goli. Z klubem z Old Trafford zdobył m.in. 13 mistrzostw Anglii, dwie Ligi Mistrzów i cztery krajowe puchary. Po zakończeniu kariery Giggs pracował w klubie w roli asystenta menedżerów, przez chwilę był nawet trenerem tymczasowym, a od 2018 roku prowadził reprezentację Walii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.