"Słaby żart, koszmar". Bardzo mocne komentarze po meczu Lecha z Dudelange

"Lech pewnie bez problemu awansuje, ale gra to słaby żart", "koszmar" - takie komentarze dominują mimo wygranej 2:0 Lecha Poznań z F91 Dudelange 2:0 w 4. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Mistrzowie Polski są blisko awansu, ale ich gra, delikatnie mówiąc, nie zachwyca.

Lech Poznań nie dał szans F91 Dudelange i wygrał 2:0 w pierwszym meczu IV rundy el. Ligi Konferencji Europy. Mistrz Polski zakończył to spotkanie w dziesięciu po czerwonej kartce dla Antonio Milicia, a bramki zdobyli Kristoffer Velde oraz Mikael Ishak.

Zobacz wideo Lewandowski czy Messi? Pytamy kibiców w Barcelonie. Miażdżąca różnica

Czekają 63 lata. Prowadzili 2:0 w el. LKE i wszystko zniszczyli w dwie minutyCzekają 63 lata. Prowadzili 2:0 w el. LKE i wszystko zniszczyli w dwie minuty

Lech bliski awansu do kolejnej rundy, jednak nadal ma wiele do poprawy

Wynik, choć jest bardzo korzystny, to wielu ekspertów zauważa, że gra poznańskiej drużyny nie była najlepsza. - Dudelange nie ma argumentów w ofensywie, więc Lech pewnie bez problemu awansuje, ale gra to słaby żart. Jak się zestawi to z Rakowem (nawet jeśli odpadnie) to jest inny świat - napisał dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Marek Wawrzynowski. 

- Skuteczność wciąż do poprawy, ale i tak warto docenić zwycięstwo Lecha Poznań 2-0. Strasznie szkoda Antonio Milicia, ale z taką zaliczką Lech ma obowiązek awansować do fazy grupowej. Dudelange, chociaż potężny, jest jak najbardziej do wyeliminowania - dodał Sebastian Staszewski z Interii. 

- Koszmarna gra wystarczyła na słabeusza, który nawet miał odwagę, próbował wysokiego pressingu!, ale nie miał jakości. Ishak to dobry duch tej ekipy, ale generalnie Lech bez ducha - fizycznie i taktycznie słabo prowadzony przez Van den Broma - ocenił Roman Kołtoń z "Prawdy Futbolu". 

- Nie wyobrażam sobie, żeby kiedykolwiek mistrz Polski nie zrobił fazy grupowej chociaż Ligi Konferencji przy obecnych zasadach eliminacji - napisał Kamil Rogólski. 

- Lech przepycha kolejny mecz w pucharach (i pewnie awans) słabością rywala, ale wygląda jak jeden wielki przypadek. Do tego kontuzje i słaba motoryka. Mają o czym myśleć w Poznaniu - dobitnie dodał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

- Lech bez gry, ale nadal w grze o awans do Ligi Konferencji. Trudny czas poszukiwania formy będzie wyjątkowo wymagający poprzez jednak wymagające spotkania w Ekstraklasie... - podsumował były trener Andrzej Strejlau. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Piłkarz Rakowa posłuchał Papszuna. Imponujący pressing w końcówce meczuPiłkarz Rakowa posłuchał Papszuna. Imponujący pressing w końcówce meczu

Lech Poznań o wiele lepiej radzi sobie w europejskich pucharach niż Ekstraklasie. Mistrzowie Polski zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli, mając zaledwie punkt na swoim koncie. Rewanżowe spotkanie z F91 Dudelange zostało zaplanowane natomiast na czwartek 25 sierpnia i rozpocznie się o 20.30.

Więcej o: