Media piszą o sensacyjnym transferze Ronaldo. Mógłby zagrać w Lidze Mistrzów

Cristiano Ronaldo ma coraz mniej czasu na to, aby zagrać w nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów. Portugalczyk nie ma takiej gwarancji w Manchesterze United, a do końca okienka transferowego pozostały już niecałe dwa tygodnie. Teraz pojawiła się dość zaskakująca opcja przenosin do Borussii Dortmund.

Gdy pod koniec ubiegłego sezonu okazało się, że Manchester United nie zagra w najbliższej edycji Ligi Mistrzów, w mediach zaczęły się pojawiać pierwsze informacje o rzekomym odejściu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk za wszelką cenę chce grać w elitarnych rozgrywkach, który jest najlepszym strzelcem w historii.

Zobacz wideo Oni mogą zastąpić Messiego i Ronaldo! Ta zmiana dzieje się na naszych oczach

Erik ten HagManchester United szaleje. Jeszcze w sierpniu planuje pięć transferów

Ronaldo nie wróci do Sportingu

Choć wizja sprowadzenia mogłaby być dla wielu klubów kusząca, okazało się, że wcale nie jest to takie łatwe. Portugalczyk ma bardzo duże wymagania finansowe, które dla wielu klubów, biorąc pod uwagę zaawansowany wiek piłkarza, były nie do przeskoczenia.

Przez pewien czas media informowały, że pojawiła się nadzieja na wielki powrót Ronaldo do Sportingu Lizbona, w którym zaczynał wielką karierę. Stacja "CBS Sports" przekazała jednak, że opcja ta jest wykluczona. Sam Portugalczyk na trzy miesiące przed mundialem nie chce grać w klubie spoza lig TOP 5, a do tego trener klubu z Lizbony, Ruben Amorim nie brał pod uwagę takiego transferu.

Ronaldo trafi do Borussii Dortmund?

Teraz pojawiły się nowe informacje. "CBS Sports" podaje, że jedną z ostatnich możliwych opcji są przenosiny Ronaldo do Borussii Dortmund. Agent piłkarza, Jorge Mendes ponoć rozpoczął już rozmowy z władzami BVB, natomiast sam 37-latek byłby rzekomo gotowy do obniżenia oczekiwanego wynagrodzenia nawet o 30%.

CasemiroCasemiro dostał zgodę na odejście z Realu. Wielki transfer coraz bliżej

Wciąż nie ustalono, w jakiej formie miałby zostać zrealizowany taki transfer. Pod uwagę są brane zarówno definitywne przenosiny, jak i roczne wypożyczenie Portugalczyka. Jeśli jednak nic z tego nie wyjdzie, 37-latek prawdopodobnie zostanie w Manchesterze United.

Więcej o: