PSG zrobiło wszystko, by kupić Lewandowskiego. Francuzi ujawniają kulisy

Praktycznie od początku sagi transferowej z udziałem Roberta Lewandowskiego jedynym branym przez niego pod uwagę klubem była FC Barcelona. Chętnych na transfer było jednak więcej. "L'Equipe" informuje, że Nasser Al-Khelaifi chciał transferu Polaka, ale sprzeciw wobec takiego ruchu wyraziła m.in. Anna Lewandowska.

Saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego trwała kilka miesięcy. Od momentu pamiętnej wypowiedzi podczas zgrupowania reprezentacji Polski, kapitan polskiej kadry otwarcie nalegał na to, aby mistrzowie Niemiec pozwolili mu odejść na rok przed wygaśnięciem kontraktu.

Zobacz wideo Lewandowski czy Messi? Pytamy kibiców w Barcelonie. Miażdżąca różnica

PSG chciało sprowadzić Lewandowskiego

Napór Lewandowskiego i jego agenta Piniego Zahaviego dały skutek. Bawarczycy zarobili na sprzedaży 45 milionów euro, a do kosztów transakcji należy również dodać dodatkowe środki wypłacone w formie tzw. bonusów. FC Barcelona była właściwie jedynym branym pod uwagę przez napastnika klubem.

Okazuje się, że zainteresowanie transferem wyrażał nie tylko klub ze stolicy Katalonii. Czytamy, że działacze PSG zrobili wszystko, by przekonać Polaka. Francuski dziennik "L'Equipe" przekazał, że prezes Nasser Al-Khelaifi nalegał na sprowadzenie Lewandowskiego, chcąc wykorzystać dobre relacje z Pinim Zahavim. Odbyło się nawet kilka rozmów na ten temat, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Anna Lewandowska nie chciała transferu do PSG

"L'Equipe" podaje, że sprzeciw wobec takiego transferu wyraziła chociażby Anna Lewandowska, która nie chciała przenosin do stolicy Francji. Nieudany transfer nie popsuł jednak relacji na linii Pini Zahavi - PSG. Obie strony mają jeszcze ze sobą współpracować pod koniec okna transferowego w przypadku innych piłkarzy.

Od momentu transferu do FC Barcelony Robert Lewandowski zanotował już oficjalny debiut w nowym klubie. Polak rozegrał 90 minut w meczu pierwszej kolejki LaLiga z Rayo Vallecano, który zakończył się bezbramkowym remisem. Szansę na otwarcie dorobku bramkowego w koszulce Barcy Polak będzie miał w najbliższy weekend, kiedy to jego zespół zagra na wyjeździe z Realem Sociedad.

Więcej o: