Włosi wychwalają Zielińskiego. Trener zachwycony. "Perfekcja. On pierwszy przeprosił"

Znakomity początek sezonu Piotra Zielińskiego w Serie A. Polak strzelił gola, którym otworzył swojemu Napoli drogę do zwycięstwa. Włoskie media wysoko oceniły jego postawę w meczu przeciwko Hellas Werona. - On pierwszy przeprasza za to, co było w zeszłym roku - powiedział trener Luciano Spalletti.

Od kilku tygodni włoskie media rozpisywały się na temat rzekomego transferu Piotra Zielińskiego. W tej materii jeszcze może się coś zmienić, ale Polak podczas meczu pierwszej kolejki Serie A udowodnił, że w nowym sezonie może pokazać znacznie więcej swoich umiejętności.

Zobacz wideo Koka, Dżem i kontrakt z Realem na 75 mln euro. Lewandowski jak "szedł, to biegł, bo nienawidzi chodzić"

Pochwał dla Zielińskiego po pierwszym meczu sezonu. "Był perfekcyjny"

Reprezentant biało-czerwonych wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3:2 w wyjazdowym meczu z Hellasem Werona. Napoli ostatecznie rozbiło rywali 5:2, a włoskie media nie mogą nachwalić się Zielińskiego. 

Najwyższą notę polskiemu pomocnikowi wystawił włoski Eurosport, który w skali dziesięciopunktowej przyznał 7. "Po trochę nieśmiałej pierwszej połowie, jego występ także był dobry. To właśnie jego gol zdecydował o tym spotkaniu" - czytamy w pomeczowej relacji. 

Identyczną ocenę Zieliński otrzymał od tuttomercatoweb.com. "Pierwszą połowę spędził w cieniu, jakby szukał starej-nowej pozycji ofensywnego pomocnika. Powoli się rozkręcał i swoim golem utorował drogę do sukcesu" - zauważyli dziennikarze wspomnianego medium.

Związany z Napoli portal calcionapoli24.it zauważa szanse na przełamanie gry Zielińskiego, który nie miał najlepszego minionego sezonu. Teraz w pierwszym meczu zasłużył na notę 6,5. "Doszedł do prostopadłej piłki od Kwaracchelii i golem odcisnął piętno na meczu. To może być dla niego inny sezon" - napisali eksperci, którzy także przyznają maksymalnie 10 punktów za idealny mecz. 

Na pochwały Piotr Zieliński doczekał się także z ust Luciano Spallettiego. - Zieliński był perfekcyjny w wyprowadzaniu piłki, a w obronie, nie stracił jej ani razu. Potem zdobył wspaniałą bramkę. On pierwszy przeprasza za to, co było w zeszłym roku i dał do zrozumienia, że ten rok będzie inny - powiedział podczas pomeczowej konferencji trener Napoli. 

Piotr Zieliński gola strzelił w 55. minucie, kiedy w meczu był remis 2:2. Polak popędził środkiem boiska między obrońców Hellasu i otrzymał świetne, prostopadłe podanie od Kwaracchelii. Potem 28-latek wpadł w pole karne i lekkim, ale precyzyjnym strzałem w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali umieścił piłkę w siatce.

Więcej o:
Copyright © Agora SA