Piłkarze zawieszeni za zjedzenie baklawy. Prezydent uznał to za zdradę

Do absurdu doszło w jednym z IV ligowych zespołów tureckich. Mowa o Akhisarsporze. Prezydent klubu zawiesił ośmiu piłkarzy za to, że ci zjedli baklawę przekazaną im przez kandydata na jego następcę.

Jeszcze kilka lat temu Akhisarspor był średniakiem tureckiej Superlig. W sezonie 2017/18 piłkarzom udało się nawet sięgnąć po Puchar Turcji. Z kolei rok później w ich rękach wylądował Superpuchar kraju. Jednak w kolejnych latach drużyna zanotowała zdecydowaną obniżkę formy. W sezonie 2018/19 zespół zajął ostatnie miejsce w lidze, co wiązało się ze spadkiem. Aktualnie Akhisaraspor występuje na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Zobacz wideo Barcelona ma nowego idola. Lewandowski jak król na Camp Nou [KULISY]

Absurd w lidze tureckiej. Piłkarze zawieszeni za zjedzenie baklawy

Jak donoszą tamtejsze media, drużyna znalazła się w trudnej sytuacji. Grozi jej nawet rozwiązanie, po tym, jak z funkcji dyrektora sportowego zrezygnował Bayrama Ali Kaya. Jednak to nie koniec kontrowersji.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Sheffield WednesdayTo miał być romantyczny weekend. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Piłkarz reaguje

W niedzielę odbyły się wybory na prezesa klubu. Głównymi kandydatami na to stanowisko byli dotychczasowy prezydent Evren Ozbey oraz Mikail Kaplan. Ostatni z wymienionych mężczyzn odwiedził w czwartek drużynę podczas treningu. W trakcie spotkania kandydat na prezesa i jego współpracownicy poczęstowali piłkarzy baklawą, a więc tradycyjnym tureckim posiłkiem. Z prezentu Kaplana skorzystało ośmiu zawodników, za co ponieśli surowe konsekwencje.

Ozbey, który w niedzielę został ponownie wybrany na prezesa, postanowił zawiesić tych piłkarzy. Uznał, że działania drugiego kandydata były próbą przekupstwa, z której skorzystali niektórzy gracze. Konkretnie chodzi o Yigitę Efe Duztasa, Halila Yeralu, Yusufa Acera, Gokmena Aydogdu, Merta Efe Çolbeyi, Enesa Tayfuna, Yavuza Serkan Ozbakana i Oguzcana Kesgini. Ozbey uznał zachowanie piłkarzy za zdradę i odsunął ich od drużyny. Jak na razie nie wiadomo, jaki finał będzie miała ta sprawa. Zagraniczne media informują, że wykluczeni zawodnicy nadal nie biorą udziału w treningach z pozostałymi członkami zespołu. 

De Jong ekstremalnie wściekły na Barcelonę. Prawnicy przejmują sprawęDe Jong ekstremalnie wściekły na Barcelonę. Prawnicy przejmują sprawę

Więcej o: