Adam Dźwigała kontuzjowany. Obrońca St. Pauli nie zagra przez kilka tygodni

Adam Dźwigała doznał kontuzji kostki podczas niedzielnego meczu z 1. FC Kaiserslautern. Jak poinformował klub piłkarza, St. Pauli, środkowy obrońca nie zagra w kilku najbliższych spotkaniach.

Adam Dźwigała jest zawodnikiem grającego w 2. Bundeslidze St. Pauli od 2020 roku. W poprzednim sezonie rozegrał w zapleczu niemieckiej ekstraklasy 21 spotkań, zdobywając dwie bramki. W trwających rozgrywkach zaprezentował się w dwóch pierwszych spotkaniach na pełnym dystansie.

Zobacz wideo Lewandowski zaskoczył zachowaniem w debiucie na Camp Nou. "Szybko ogarnął" [Sport.pl LIVE]

Krótkie wejście i kontuzja. Adam Dźwigała nie zagra w najbliższych spotkaniach

W niedzielnym meczu z 1. FC Kaiserslautern Dźwigała pojawił się na boisku w dopiero w 79. minucie. Chwilę po wejściu środkowy obrońca St. Pauli zderzył się w swoim polu karnym z napastnikiem rywali, Kevinem-Prince Redondo. Choć Polak rozegrał spotkanie do końca, to po ostatnim gwizdku okazało się, że doznał kontuzji kostki. Klub poinformował, że odniesiony uraz wyklucza środkowego obrońcę z gry na najbliższe kilka tygodni. W najbliższą niedzielę drużyna Polaka zmierzy się z 1.FC Magdeburg. Po trzech kolejkach St. Pauli zajmuje w tabeli 2. Bundesligi 12. miejsce z czterema punktami na koncie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dźwigała karierę seniorską rozpoczął w 2011 roku w Mazurze Karczew. W latach 2012-2014 był zawodnikiem Jagiellonii Białystok, w której barwach rozegrał 37 spotkań, strzelając pięć bramek. Później grał jeszcze w Lechii Gdańsk, Górniku Zabrze, Górniku Łęczna i Wiśle Płock. 2019 roku wygrał pierwszy zagraniczny kierunek, zostając zawodnikiem portugalskiego CD Aves. Po sezonie spędzonym w tym klubie przeniósł się do St.Pauli, w którym gra do dzisiaj.

Więcej o:
Copyright © Agora SA