Polskie show w MLS. Trzy gole Polaków w jednym meczu [WIDEO]

Kacper Przybyłko zdobył dwa gole, a jego Chicago Fire wygrało 3:2 z Charlotte FC w "polskim" meczu w MLS. Dla rywali trafił natomiast Karol Świderski.

Starcie fazy zasadniczej sezonu Konferencji Wschodniej MLS pomiędzy Charlotte FC a Chicago Fire było bardzo emocjonujące. Gospodarze wyszli bowiem na prowadzenie już w 1. minucie meczu, a do siatki trafił Yordy Reyna. Ekipa z Chicago nie dała się jednak zepchnąć do defensywy i odpowiedziała na trafienie Peruwiańczyka.

Mateusz Wieteska, Lionel MessiWieteska przyglądał się magii Messiego. Co za gol Argentyńczyka [WIDEO]

Kacper Przybyłko show. Kluczowe trafienia polskiego napastnika

W 21. minucie znakomicie w polu karnym odnalazł się bowiem Kacper Przybyłko, który dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i pewnie dopełnił formalności. Goście poszli za ciosem i już po niespełna trzech minutach efektownym strzałem popisał się Federico Navarro, a piłka zatrzepotała się w siatce.

W drużynie gospodarzy od pierwszej minuty starcie rozpoczął natomiast Karol Świderski, który także zdobył gola. W 45. minucie reprezentant Polski wykorzystał zamieszanie w szeregach obronnych rywali i nieco szczęśliwie wbił piłkę do bramki.

Radość licznie zgromadzonych fanów Charlotte nie trwała jednak zbyt długo. Ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Przybyłko. W 52. minucie atakujący otrzymał piłkę przed polem karnym rywali. Udało mu się "zakręcić" defensora ekipy gospodarzy i po chwili oddał płaski strzał w dolny róg bramki, tuż obok interweniującego bramkarza.

Przybyłko dołączył do drużyny Chicago Fire przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Początkowo mający polskie obywatelstwo zawodnik, nie spełniał pokładanych w nim nadziei i w 19 meczach zdobył trzy bramki. Jak ocenili jego występ eksperci i kibice, 29-latek pokazał swoje umiejętności dopiero w starciu z Charlotte.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Grzegorz Krychowiak, czerwona kartkaNagle Krychowiak wybuchł. Sędzia sięgnął po czerwoną kartkę i wyrzucił Polaka z boiska [WIDEO]

Drużyna z Illinois zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, a Charlotte jest jedenaste. Na ławce rezerwowej gospodarzy znaleźli się jeszcze Kamil Jóźwiak i Jan Sobociński. W Chicago Fire bronił natomiast niedoszły reprezentant Polski Gabriel Slonina.

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.