Hiszpańskie media krytykują Lewandowskiego. Wszystko przez jego... samochód

Robert Lewandowski został bardzo entuzjastycznie powitany przez kibiców FC Barcelony. Choć równie pozytywnie o Polaku wypowiadają się hiszpańskie media, kataloński "Sport" zwrócił uwagę na jeden z jego samochodów. - Tutaj zawodnicy nie wyróżniają się autami - czytamy.

W piątek na Camp Nou odbyła się prezentacja Roberta Lewandowskiego jako nowego zawodnika FC Barcelony. Polaka na stadionie witały tłumy, których sympatię zaskarbił sobie, zwracając się do nich po katalońsku. Uroczystość była szeroko komentowana, a głosom zachwytu nad napastnikiem nie było końca. Szybko wyraz uznania dla piłkarza dali również kibice, którzy szturmem ruszyli na klubowy sklep, żeby nabyć koszulkę z jego nazwiskiem.

Zobacz wideo Camp Nou - Lewandowski prezentacja

Kataloński "Sport" przestrzega Roberta Lewandowskiego i porównuje go do Leo Messiego

Oprócz fali pozytywnych komentarzy po prezentacji Lewandowskiego pojawiają się również te bardziej krytyczne. Lewandowski i jego żona Anna są bardzo aktywni w mediach społecznościowych i chętnie dzielą się z fanami swoim życiem. Pokazują swoją codzienność, ale również luksusy, w których się obracają. Uwagę na to zwrócił kataloński "Sport", a dziennikarze odnieśli się przede wszystkim do samochodu, którym porusza się polski napastnik.

- Trzeba wyjaśnić Lewandowskiemu, że żeby mieć kibiców w kieszeni, powinien mówić po katalońsku. Ostrzeżmy go też, że samochody jak ten, którym się porusza, nie są popularne wśród piłkarzy Barcelony. Tutaj zawodnicy nie wyróżniają się autami - napisał dziennik, nawiązując do Bentley Continental GT Convertible, którym reprezentant Polski po Katalonii najczęściej.

 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dziennikarze "Sportu" dokonali również ciekawego porównania. Samochodami luksusowych marek za swoich czasów w Barcelonie poruszali się także Antoine Griezmann i Memphis Depay. Obaj zawodnicy nie kojarzą się kibicom zbyt dobrze ze względu na brak sukcesów. Z drugiej strony przywołano Lionela Messiego i obecnego trenera drużyny, Xaviego, którzy zdobywali w barwach Barcelony liczne trofea i byli gwarantem wysokiej jakości. Najbliższe miesiące pokażą, czy te porównania znajdą odzwierciedlenie w postawie Lewandowskiego. 

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Więcej o: